Będzie nowa konkurencja olimpijska. Debiut już w Paryżu

Inne
Będzie nowa konkurencja olimpijska. Debiut już w Paryżu
fot. PAP
Jest nowa konkurencja olimpijska

World Athletics i Międzynarodowy Komitet Olimpijski zdecydowały, że podczas przyszłorocznych igrzysk w Paryżu zostanie wprowadzona nowa konkurencja - drużynowy chód sportowy na dystansie maratońskim - 42,195 km.

W Paryżu ma wystartować 25 drużyn składających się z dwóch kobiet i mężczyzn. Każdy z czterech zawodników pokona nieco ponad 10 km.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kolumbijczyk wygrał etap, Duńczyk wciąż liderem wyścigu Dookoła Kraju Basków

 

- Cieszymy się, że mamy kolejną mieszaną sztafetę w programie olimpijskim - powiedział Jon Ridgeon, dyrektor generalny federacji World Athletics.

 

Kobiety będą startować na pierwszej i trzeciej zmianie, natomiast mężczyźni na drugiej i czwartej.

 

- Ten format ma być innowacyjny, dynamiczny i nieprzewidywalny. Wierzymy, że będzie łatwo zrozumiały dla fanów i zapewni pełną równość płci w programie olimpijskim - dodał.

 

Rywalizacja w chodzie drużynowym potrwa około trzech godzin i odbędzie się na trasie u podnóża Wieży Eiffla, na której chodziarze będą rywalizować również indywidualnie na 20 i 35 km.

 

Ścieżka kwalifikacji drużyn do sztafety w chodzie sportowym wkrótce zostanie opublikowana przez World Athletics. Igrzyska w Paryżu potrwają od 26 lipca do 11 sierpnia 2024 roku.

DK, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie