Finaliści Konferencji Zachodniej poprzedniego sezonu bez szans na awans do fazy play off

Dallas Mavericks stracili szansę na awans do fazy play off

Ubiegłoroczni finaliści Konferencji Zachodniej koszykarze Dallas Mavericks po porażce z Chicago Bulls 112:115 stracili szansę na awans do fazy play off ligi NBA.

Atlanta Hawks po dogrywce ulegli Philadelphia 76ers 131:136, a liderzy Konferencji Wschodniej - Milwaukee Bucks przegrali z Memphis Grizzlies 114:137.

Dallas Mavericks po dwóch kwartach prowadzili z Chicago Bulls 67:54. Druga połowa należała jednak do "Byków". Na 23 sekundy przed końcem wynik meczu ustalił Terry Taylor. Kluczem do zwycięstwa Bulls był tercet Coby White (24 punkty, 11 asyst, 7 zbiórek), Patrick Williams (23 punkty, 8 zbiórek) i Nikola Vucevic (20 punktów, 10 zbiórek, 4 asysty). Z kolei gwiazda ekipy z Teksasu Luka Doncic grał tylko w pierwszej kwarcie i zdobył 13 pkt.

Starcie Milwaukee Bucks z Memphis Grizzlies było zapowiadane jako mecz na szczycie, gdyż liderzy Konferencji Wschodniej mierzyli się z wiceliderami Konferencji Zachodniej.

Jaren Jackson Jr. był liderem Grizzlies i zakończył mecz z dorobkiem 36 punktów. Luke Kennard dorzucił 19, natomiast Desmond Bane do 16 pkt dołożył też osiem zbiórek i sześć asyst. Po stronie Bucks wyróżniał się Lindell Wigginton, który zdobył 25 punktów i miał 11 asyst. Dzięki zwycięstwu 137:114 Grizzlies zapewnili sobie drugie miejsce w Konferencji Zachodniej.

W piątek w lidze NBA rozegrano aż 11 meczów, ale do dogrywki doszło tylko w starciu Atlanta Hawks z Philadelphia 76ers. Na 37 sekund przed końcem czwartej kwarty Trae Young wyprowadził "Jastrzębie" na dwupunktowe prowadzenie, lecz chwilę później wsadem odpowiedział Jaden Springer. W dogrywce lepsi okazali się goście z Filadelfii, którzy ostatecznie wygrali 136:131.

Świetny mecz rozegrał skrzydłowy Philadelphia 76ers Jalen McDaniels - autor 24 punktów i 11 zbiórek. 24 punkty dołożył również Georges Niang. Z kolei double-double odnotowali Shake Milton (15 punktów, 16 asyst) i Montrezl Harrell (11 punktów, 10 zbiórek).

W drużynie Atlanta Hawks rozgrywający Trae Young do 27 punktów dołożył 20 asyst, co jest rekordem jego kariery. John Collins i Dejounte Murray rzucili po 19 punktów.

W sobotę wieczorem czasu polskiego zostaną rozegrane trzy kolejne spotkania ligi NBA. Utah Jazz podejmą Denver Nuggets, Los Angeles Clippers zmierzą się z Portland Trail Brazers, a San Antonio Spurs Jeremiego Sochana zagrają z Minnesota Timberwolves.