Piękny gol utalentowanego Polaka w barwach Ajaksu (WIDEO)

Jan Faberski

Jan Faberski zdobył bramkę na 1:0 dla młodzieżowej drużyny Ajaksu Amsterdam w meczu z rówieśnikami z Borussii Moenchengladbach. 17-latek popisał się znakomitym uderzeniem z rzutu wolnego. Drużyna Polaka uczestniczy w prestiżowym turnieju Future Cup.

Ekipa z Amsterdamu jest gospodarzem zawodów. Zmagania odbywają się na boiskach treningowych Ajaksu. W pierwszym spotkaniu młodzieżowy zespół "Joden" pokonał 2:0 meksykański CF Pachuca 2:0, a Faberski zagrał od pierwszej minuty.

Nie inaczej było w drugim sobotnim meczu Ajaksu. W starciu z "Gladbach" młodzieżowy reprezentant Polski ponownie pojawił się w wyjściowym składzie swojej drużyny. W 35. minucie oddał strzał z rzutu wolnego, po którym piłka minęła bezradnego bramkarza i zatrzepotała w siatce. Trzy minuty później na 2:0 podwyższył Kayden Wolff i Ajax zanotował drugie zwycięstwo w turnieju.

Rozgrywany w Amsterdamie turniej powrócił po trzech latach przerwy i jest niezwykle mocno obsadzony. Oprócz juniorów Ajaksu uczestniczą w nim m.in. młodzi piłkarze PSG, Anderlechtu, Chelsea czy Juventusu. Zmagania rozpoczęły się w sobotę, a zakończą się w poniedziałek.

Faberski jest zawodnikiem młodzieżowych drużyn Ajaksu od lipca 2022 roku. Warto jednak wspomnieć, że już wcześniej niejednokrotnie uczestniczył w testach i treningach w holenderskim klubie. Przed przenosinami do Amsterdamu urodzony w 2006 roku zawodnik był związany z Jagiellonią Białystok.