Nieskuteczny Lewandowski! Niespodziewany wynik w meczu FC Barcelona

FC Barcelona w 28. kolejce La Liga zremisowała u siebie 0:0 z Gironą. Pełne 90 minut w barwach gospodarzy na boisku spędził Robert Lewandowski, który zagrał kolejne słabe spotkanie.

FC Barcelona od początku próbowała długo utrzymywać się przy piłce na połowie gości, długo rozgrywać akcje. Zespół prowadzony przez Xaviego nie stworzył jednak w pierwszej połowie wielu okazji. To co najciekawsze w pierwszej części działo się na początku meczu. W piątej minucie Lewandowski uderzył ze skraju pola karnego, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. W dziewiątej minucie doszło do poważnego błędu stopera Girony Bueno. Podał piłkę w światło bramki do bramkarza Gazzanigi, który musiał piłkę wybijać sprzed bramki. Do końca pierwszej połowy obie ekipy miały problemy ze stwarzaniem sytuacji i zakończyła się ona remisem 0:0.

Pierwsze dziesięć minut drugiej połowy przebiegało w spokojnym tempie. W 54 minucie meczu świetną szansę na objęcie prowadzenia mieli goście. Piłkę z głębi boiska dostał Castellanos, który wyszedł na sytuacje sam na sam z Marciem Andre Ter-Stegenem. W dogodnej sytuacji uderzył jednak obok prawego słupka.

W kolejnych fragmentach obie ekipy miały duże problemy ze stwarzaniem zagrożenia pod bramką rywala. FC Barcelona w końcówce zaczęła atakować większą liczbą piłkarzy, ale skutecznie w defensywie radzili sobie piłkarze Girony. W doliczonym czasie gry świetną sytuację po rzucie rożnym miał Gavi, ale jego uderzenie odbił Gazzaniga

Całe spotkanie w barwach FC Barcelona zagrał Robert Lewandowski. Oprócz sytuacji z piątej minuty, Polak miał też akcję w 78. minucie. Wszedł wtedy w pole karne, ale został zablokowany przez Davida Lopeza. Miał również sytuację w doliczonym czasie gry, ale nie błyszczał w tym meczu formą, był też dobrze pilnowany przez obrońców rywali.

Wynik ten spowodował, że FC Barcelona ma po tej kolejce trzynaście punktów przewagi nad wiceliderem La Liga Realem Madryt.

FC Barcelona - Girona 0:0