Legia Warszawa straciła punkty z outsiderem

Legia Warszawa zremisowała w Legnicy z ostatnią Miedzią 2:2 w ramach meczu 27. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Warszawianie mają ciągle sześć punktów straty do prowadzącego w tabeli Rakowa Częstochowa.

Emocji było znacznie więcej w Legnicy niż w Radomiu. Gospodarze, którzy mają coraz mniejszą szansę na utrzymanie się w elicie, wychodzili na prowadzenie dwukrotnie. Na bramki Maxime Dominqueza (27.) i Chuki (50.) odpowiedział dwukrotnie Portugalczyk Josue, ratując punkt i honor wicelidera w piątej doliczonej minucie drugiej połowy, z rzutu karnego. Później jeszcze raz do siatki trafiła Miedź, ale po analizie VAR trafienia nie uznano ze względu na pozycję spaloną.

Miedź po raz pierwszy w historii nie przegrała z Legią Warszawa. Remis spowodował, że zespół prowadzony przez trenera Grzegorza Mokrego ma już stratę jedenastu punktów do miejsca dającego utrzymanie.

Miedź Legnica – Legia Warszawa 2:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Maxime Dominquez (27), 1:1 Josue (41), 2:1 Chuca (50), 2:2 Josue (90+5-karny).

Miedź Legnica: Mateusz Abramowicz – Levent Gulen, Nemanja Mijuskovic, Andrzej Niewulis, Jurich Carolina – Dawid Drachal (75. Giannis Masouras), Damian Tront, Chuca (90+2. Santiago Naveda), Maxime Dominquez, Dimityr Wełkowski (90+2. Hubert Matynia) - Angelo Henriquez (71. Luciano Narshingh).

Legia Warszawa: Dominik Hładun – Maik Nawrocki (62. Artur Jędrzejczyk), Rafał Augustyniak, Yuri Ribeiro – Makana Baku (62. Paweł Wszołek), Bartosz Slisz (78. Jurgen Celhaka), Bartosz Kapustka (62. Carlitos), Josue, Filip Mladenovic - Ernest Muci, Tomas Pekhart (78. Maciej Rosołek).

Żółta kartka – Miedź Legnica: Damian Tront, Jurich Carolina, Dimityr Wełkowski, Nemanja Mijuskovic, Maxime Dominquez; Legia Warszawa: Maik Nawrocki, Yuri Ribeiro.

Sędzia: Damian Kos (Gdańsk). Widzów: 5 797.