Inter blisko półfinału! Benfica na kolanach

Romelu Lukaku

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym piłkarskiej Ligi Mistrzów pomiędzy Benfiką a Interem Mediolan zdecydowanie lepsi okazali się przyjezdni, którzy wygrali 2:0 i walnie przyczynili się do awansu do półfinału.

Przed tym spotkaniem ciężko było wskazać faworyta tego dwumeczu. Benfica aspiruje do miana rewelacji rozgrywek, ale w poprzedniej rundzie wyeliminowała... inną rewelację, czyli Club Brugge. Z kolei Inter poradził sobie z innym przedstawicielem z Portugalii - FC Porto.

W bezpośredniej konfrontacji statystyki w większości przeważały na korzyść gospodarzy, którzy mieli większe posiadanie piłki oraz wypracowali więcej sytuacji bramkowych. W tej najważniejszej rubryce to jednak ekipa z Półwyspu Apenińskiego okazała się lepsza.

O ile pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, tak początek drugiej znakomicie ułożył się dla Interu, który już w 51. minucie objął prowadzenie za sprawą Nicolo Barelli, któremu asystował Alessandro Bastoni.

W samej końcówce goście trafili drugi raz, a autorem gola był Romelu Lukaku, który wykorzystał rzut karny.

Rewanż odbędzie się już za tydzień 19 kwietnia w Mediolanie.

Benfica Lizbona - Inter Mediolan 0:2 (0:1)

Bramki: Barella 51, Lukaku 82 (k)

Benfica Lizbona: Odysseas Vlachodimos - Gilberto, Antonio Silva, Morato, Alex Grimaldo - Chiquinho, Florentino (64. David Neres) - Joao Mario, Rafa Silva, Fredrik Aursnes - Goncalo Ramos

Inter Mediolan: Andre Onana - Matteo Darmian, Francesco Acerbi, Alessandro Bastoni (90+1. Stefan de Vrij) - Denzel Dumfries (86. Danilo D'Ambrosio), Nicolo Barella, Marcelo Brozović, Henrich Mychitarian, Federico Dimarco (63. Robin Gosens) - Lautaro Martinez (63. Joaquin Correa), Edin Dżeko (63. Romelu Lukaku)

Żółte kartki: A. Silva - Brozović, Dżeko