Litewski BC Wolves lepszy od Kinga w półfinale ENBL

Litewski BC Wolves Olita pokonał w Ostrowie Wielkopolskim Kinga Szczecin 58:55.

Litewski BC Wolves Olita pokonał w Ostrowie Wielkopolskim Kinga Szczecin 58:55 (12:11, 17:19,13:12, 13:16) w półfinale Północnoeuropejskiej Ligi Koszykarzy (ENBL). W drugim spotkaniu o finał miejscowa Stal o godz. 19 zmierzy się z Polskim Cukrem Startem Lublin.

O wygranej Litwinów zadecydowały ostatnie sekundy czwartej kwarty. Jeszcze w 35. minucie wicelider polskiej ekstraklasy wygrywał 53:46, ale potem nie mógł sobie poradzić z twardą defensywą rywala. Koszykarze BC Wolves też nie imponowali skutecznością, ale na minutę przed końcem Eigirdas Zukauskas doprowadził do remisu 55:55.

Szczecinianie nie wykorzystali szansy na ponowne objęcie prowadzenia, bowiem Zac Cuthbertson nie trafił dwóch rzutów wolnych. Litwini zebrali piłkę i na dwie sekundy przed końcową syreną Ahmad Caver z trudnej pozycji trafił "za trzy" zapewniając swojej drużynie awans do finału.

Decydujące mecze rozegrane zostaną w środę.

Północnoeuropejska Liga Koszykarzy to nowe rozgrywki, właśnie kończy się drugi sezon, a przed rokiem triumfował Anwil Włocławek. W ENBL rywalizują zespoły m.in. z Łotwy, Litwy, Estonii, Izraela, Czech i Kosowa.

BC Wolves Olita - King Szczecin 58:55 (12:11, 17:19, 13:12, 13:16).

Punkty:

BV Wolves Olita: Ahmad Caver 19, Adas Juskevicius 8, Eigirdas Zukauskas 7, Jeffery Taylor 7, Mindaugas Lukauskis 6, Marcos Delia 4, Arnas Berucka 3, Regimantas Miniotas 2, Kristupas Zemaitis 2, Kelly Rashard DaeQuan 0.

King Szczecin: Tony Meier 12, Bryce Brown 12, Zac Cuthbertson 11, Kacper Borowski 6, Phil Fayne 6, Andrzej Mazurczak 4, George Hamilton 2, Mateusz Kostrzewski 2, Maciej Żmudzki 0.