Polski Cukier Start Lublin na trzecim miejscu w Północnoeuropejskiej Lidze Koszykarzy.

Polski Cukier Start Lublin pokonał w Ostrowie Wielkopolskim Kinga Szczecin 86:62 (25:15, 17:21, 23:4, 21:22) w meczu o trzecie miejsce Północnoeuropejskiej Ligi Koszykarzy (ENBL).

Oba zespoły kilka dni temu spotkały się w meczu EBL - szczecinianie na własnym parkiecie wygrali wówczas 86:78. W Ostrowie w miarę wyrównany mecz toczył się tylko do przerwy. W pierwszych sześciu minutach po wznowieniu gry lublinianie zdobyli 17 punktów, a rywale zaledwie dwa z rzutów wolnych i Start prowadził już 59:38. Potem trenerzy obu drużyn wpuścili na boisko zmienników.

Przed rokiem w tych rozgrywkach triumfował Anwil Włocławek.

Polski Cukier Start Lublin - King Szczecin 86:62 (25:15, 17:21, 23:4, 21:22)

Polski Cukier Start Lublin: Benas Griciunas 13, Dayshon Smith 12, Melvin Cleveland 9, Gabe DeVoe 9, Bartłomiej Pelczar 8, Mateusz Dziemba 8, Kacper Młynarski 7, Michał Krasuski 7, Troy Barnies 6, Klavs Cavars 4, Sebastian Walda 3

King Szczecin: Bryce Brown 15, Kacper Borowski 9, Konrad Szymański 8, Andrzej Mazurczak 7, George Hamilton 6, Konrad Rosiński 5, Zac Cuthbertson 4, Mateusz Kostrzewski 4, Tony Meier 2, Maciej Żmudzki 2, Aleksander Wiśniewski 0