Piotr Zieliński zabrał głos po porażce z Milanem. "Zasługiwaliśmy na coś więcej"

Piłka nożna
Piotr Zieliński zabrał głos po porażce z Milanem. "Zasługiwaliśmy na coś więcej"
fot. PAP/EPA

- W rewanżu na pewno zagramy lepiej - powiedział po meczu AC Milan - SSC Napoli Piotr Zieliński w wywiadzie dla Polsatu Sport. Neapolitański zespół przegrał w pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów 0:1.

Środowe spotkanie było kolejnym obu drużyn w ostatnim czasie. W niedawnym spotkaniu ligowym AC Milan wygrał bardzo wysoko 4:0. Mecz w Lidze Mistrzów również zakończył się zwycięstwem AC Milan, ale SSC Napoli zagrało dużo lepiej niż kilkanaście dni temu. Zdaniem Piotra Zielińskiego, jego zespół zagrał dobre spotkanie i nie zasłużył na porażkę.

 

ZOBACZ TAKŻE: AC Milan - SSC Napoli 1:0. Skrót meczu 

 

- Dobrze graliśmy w pressingu, rywal nie mógł wyjść ze swojej połowy. Przegrywamy mecz, ale biorąc pod uwagę całe spotkanie, zasługiwaliśmy na coś więcej. Na pewno boli porażka, bo uważam, że nie powinniśmy przegrać, ale pozytywnie jesteśmy nastawieni przed rewanżem, bo gramy u siebie. Fakt, że ostatnio w lidze mecz przeciwko Milanowi się nie udał, ale w Lidze Mistrzów jest całkiem inaczej i dzisiaj pokazaliśmy, że potrafimy lepiej grać i w rewanżu na pewno zagramy jeszcze lepiej - powiedział.

 

Zieliński pochwalił AC Milan za to w jaki sposób konstruował akcje indywidualne.

 

- AC Milan robił świetne akcje indywidualne, na pewno musimy na to uważać i w Neapolu być bardziej czujnym i wygrać mecz - podkreślił.

 

W rewanżu neapolitański zespół będzie bardzo mocno osłabiony. Z powodu kartek nie wystąpią m.in. Zambo Anguissa, czy Kim Min-Jae. Zieliński uważa, że nie będzie problemu, aby zastąpić tych zawodników.

 

- Na pewno zawodnicy, którzy nie będą mogli zagrać jak Kim czy Zambo to są kluczowe straty dla nas, ale też mamy zawodników, którzy nie raz potrafią zastąpić tych, co grają częściej. Zawsze stawali na wysokości zadania - skomentował.

 

Mecz rewanżowy odbędzie się 18 kwietnia w Neapolu.

PSZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie