Kto zajmie 9. miejsce w PlusLidze? Ciekawe widowisko w pierwszym meczu

Ślepsk wygrał pierwszy mecz o 9. miejsce w PlusLidze.

W pierwszym meczu o 9. miejsce w PlusLidze siatkarze Ślepska Malow Suwałki wygrali z LUK Lublin 3:1. Obie drużyny stworzyły interesujące widowisko, w którym nie brakowało efektownych akcji. Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane we wtorek 18 kwietnia w Lublinie.

Na przestrzeni pierwszego seta przewagę mieli lublinianie (10:13, 15:18), ale gospodarze w końcówce odrobili straty. Zwycięzcę wyłoniła rywalizacja na przewagi, którą rozstrzygnął punktowym blokiem Cezary Sapiński (26:24).

W drugiej odsłonie, po początkowej przewadze LUK, gospodarze odrobili straty i wynik długo oscylował wokół remisu. Seta rozstrzygnęły dwie akcje od stanu 23:23. Na błąd serwisowy gospodarzy odpowiedział asem po taśmie Mateusz Malinowski (23:25).

Gospodarze uzyskali wyraźną przewagę w trzeciej odsłonie (10:6, 14:8– po asie Sapińskiego). Przyjezdni gonili wynik i zmniejszyli straty do dwóch oczek, gdy punktową zagrywką popisał się Nicolas Szerszeń (20:18). Suwalczanie obronili jednak przewagę i zamknęli seta skutecznym atakiem Sapińskiego (25:22).

W czwartym secie, po wyrównanym początku, inicjatywę przejęli siatkarze Ślepska. Grali skuteczniej w ofensywie i wypracowali przewagę (16:12, 20:16). W końcówce asa dołożył Bartosz Filipiak (22:16), w kolejnej akcji efektownie zaatakował Matias Sanchez, a dwa brakujące punkty dały gospodarzom błędy rywali (25:18).

Skrót meczu Ślepsk - LUK:

Najwięcej punktów: Miran Kujundzić (17), Cezary Sapiński (15), Bartosz Filipiak (15), Andreas Takvam (12) – Ślepsk; Mateusz Malinowski (15), Nicolas Szerszeń (13), Wojciech Włodarczyk (12) – LUK. MVP: Cezary Sapiński (9/12 = 75% skuteczności w ataku + 2 asy + 4 bloki).

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki wypracowali więc sobie zaliczkę przed meczem rewanżowym, który zostanie rozegrany we wtorek 18 kwietnia w Lublinie.

MKS Ślepsk Malow Suwałki – LUK Lublin 3:1 (26:24, 23:25, 25:22, 25:18)

Ślepsk: Miran Kujundzić, Cezary Sapiński, Bartosz Filipiak, Paweł Halaba, Andreas Takvam, Matias Sanchez – Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Arkadiusz Żakieta, Mariusz Magnuszewski. Trener: Dominik Kwapisiewicz.
LUK: Jan Nowakowski, Mateusz Malinowski, Nicolas Szerszeń, Konrad Stajer, Marcin Komenda, Wojciech Włodarczyk – Szymon Gregorowicz (libero) oraz Cristiano Torelli Mello Tavares, Jakub Wachnik, Mateusz Jóźwik, Dustin Watten (libero), Jeffrey Jendryk, Szymon Romać. Trener: Maciej Kołodziejczyk.