To byłby gigantyczny hit transferowy! Michał Kubiak miał ofertę z PlusLigi

Siatkówka

Michał Kubiak po wielu latach gry w barwach japońskiego Panasonic Panthers postanowił zmienić klub. Wciąż nie wiadomo, gdzie będzie występował od kolejnego sezonu, ale jak donosi jego menedżer - miał już propozycję transferu do jednego z czołowych drużyn PlusLigi.

Kubiak był graczem "Panter" od 2016 roku. Śmiało można powiedzieć, że jego przygoda z tym japońskim klubem była niezwykle udana, czego dowodem wywalczone dwa mistrzostwa kraju oraz dwa srebrne i dwa brązowe krążki. W tym sezonie zajął z zespołem trzecie miejsce.

 

Wiadomo już, że doświadczony 35-letni przyjmujący od nowego sezonu będzie występował gdzieś indziej. Gdzie? Tego jeszcze nie wiadomo, aczkolwiek chętnych na pozyskanie byłego kapitana reprezentacji Polski nie brakuje - również w naszym kraju.

 

ZOBACZ TAKŻE: Lider klubu PlusLigi zmieni barwy? Ciekawy transfer na horyzoncie

 

Jak poinformował menedżer zawodnika, Georges Matijasević w rozmowie z Przeglądem Sportowym Onet, zainteresowani Kubiakiem byli działacze jednego z klubów PlusLigi. Spotkali się jednak z odmową.

 

- Michał nie zagra w Europie, ani nie kończy kariery. Miał ofertę z Asseco Resovii, ale podjął inną decyzję. Wkrótce ogłosimy szczegóły - zdradził menedżer.

 

Jego powrót do PlusLigi byłby niewątpliwie jednym z najgłośniejszych transferów ostatnich lat. Kubiak w Polsce bronił barw Jastrzębskiego Węgla w latach 2011-2014. Wcześniej grał w AZS-ie Politechnice Warszawskiej (2010-2011), KS Poznań (2007-2008), AZS-ie Olsztyn (2006-2007) oraz Jokerze Piła (2005-2006). Mimo bardzo bogatej kariery i sukcesów w postaci dwóch mistrzostw świata, Ligi Światowej, wspomnianych mistrzostw Japonii, a także mistrzostwa Turcji z Halkbankiem Ankara, Kubiak nigdy nie zdobył mistrzostwa Polski.

 

Mówi się, że Kubiak najprawdopodobniej zostanie na kontynencie azjatyckim.

 

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie