Zaskakujące doniesienia! Nowa praca Nikoli Grbicia

Siatkówka
Zaskakujące doniesienia! Nowa praca Nikoli Grbicia
fot. Cyfrasport
Nikola Grbić

Selekcjoner siatkarskiej reprezentacji Polski Nikola Grbić ma...nową pracę! Nie oznacza to jednak, że Serb żegna się z naszą kadrą, ani tego, że nowa funkcja będzie kolidowała z obowiązkami w naszej kadrze. Serbski trener został asystentem jednej z młodzieżowych drużyn we Włoszech.

Grbić został selekcjonerem reprezentacji Polski w styczniu 2022 roku, z którą zdobył srebro podczas mistrzostw świata. Serb przygotowuje reprezentację do kolejnych wyzwań, tymczasem w tym tygodniu na światło dzienne ujrzała informacja, że podjął się nowego wyzwania. Jak przyznał w rozmowie ze sport.pl, w wolnym czasie pomaga w prowadzeniu włoskiej drużyny młodzieżowej z niższej klasy rozgrywkowej. Gra w niej jego syn Matija.

 

- Jestem asystentem na czwartym poziomie rozgrywkowym we Włoszech. Na wszelki wypadek dodam, że to pro bono - powiedział.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jak zmieniał się Wilfredo Leon? Niezwykłe zdjęcia słynnego siatkarza 

 

Serb dodał, że zyska dzięki temu dużo nowej wiedzy. Pomoże mu ona m.in. wprowadzać nowych zawodników do zespołu narodowego.

 

- Interesujące jest dla mnie zrozumienie, jak ci młodzi goście, praktycznie jeszcze dzieci, otrzymują informacje. To moje pierwsze podejście, by zyskać tego typu doświadczenie. A dzięki temu zyskuję nową i cenną perspektywę. Bo gdy masz zawodników, którzy są po raz pierwszy w drużynie narodowej, to pewne rzeczy trzeba wziąć pod uwagę - przyznał.

 

Reprezentacja Polski w najbliższych miesiącach będzie grać w rozgrywkach Ligi Narodów. Wystąpi także na mistrzostwach Europy, jak również powalczy o awans na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Pierwsze zgrupowanie rozpocznie się na początku maja.

PSZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie