Długa weryfikacja i dwaj siatkarze w polu zagrywki! Gigantyczne zamieszanie w pierwszej akcji seta (WIDEO)

W pierwszej akcji tie-breaka meczu Resovia – ZAKSA doszło do sporego zamieszania.

Pierwszy mecz półfinału Asseco Resovia – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (2:3) przyniósł sporo interesujących akcji. Nie zabrakło też kontrowersji... Ta sytuacja wywołała sporo dyskusji, a siatkarze i kibice obu drużyn interpretowali ją zupełnie odmiennie. Czy w pierwszej akcji tie-breaka piłka dotknęła dłoni blokującego?

Sytuacja miała miejsce już w pierwszej akcji tie-breaka i na kilka minut przerwała rywalizację siatkarzy. Czy Bartosz Bednorz zaatakował po kciuku Macieja Muzaja, czy też siatkarz Asseco Resovii nie dotknął piłki w bloku.

– Kibice Resovii będą mówili, że bloku nie było, a kibice ZAKSY będą widzieli blok... Wydaje się, że ten kciuk drgnął – powiedział Jakub Bednaruk.

Sytuacja była trudna do rozstrzygnięcia, a sędziowie pozostali przy swej początkowej decyzji. Punkt przyznano ekipie z Rzeszowa. Taki werdykt nie zakończył jednak dyskusji, którą toczyli siatkarze i trenerzy obu ekip, a w pewnym momencie dwaj siatkarze po obu stronach siatki chcieli wykonać zagrywkę...

Czy Waszym zdaniem siatkarz ZAKSY zaatakował po bloku, czy też popełnił błąd w tej akcji? Sytuacja w materiale wideo: