Julia Koralewska i Mateusz Gos mistrzami Polski w biegu na 10 000 m

Julia Koralewska i Mateusz Gos mistrzami Polski w biegu na 10 000 m.

Julia Koralewska (AZS-AWFiS Gdańsk) oraz Mateusz Gos (RLTL Optima Radom) zdobyli na stadionie w Olkuszu złote medale mistrzostw Polski w biegu na 10 000 metrów.

Koralewska pobiła rekord życiowy wynikiem 33.48,95. Drugie miejsce zajęła ubiegłoroczna mistrzyni Europy w maratonie Aleksandra Lisowska (AZS Olsztyn) - 33.50,85, a trzecie Olimpia Breza (KUKS Remus Kościerzyna) - 34.32,45.

Wśród mężczyzn triumfował Gos - 29.17,50, przed swoim kolegą klubowym Mateuszem Kaczorem - 29.38,38 oraz Sebastianem Obornickim (OKL Oborniki) - 30.00,12.

W ubiegłym tygodniu Lisowska zajęła piąte miejsce w maratonie w Rotterdamie i rezultatem 2:26.44 wypełniła minimum na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Paryżu, a także na tegoroczne mistrzostwa świata w Budapeszcie.