ŁKS o krok od awansu! 3:0 w pierwszym meczu

Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź Valentina Diouf i Aleksandra Gryka oraz Paulina Damaske z BKS Bostik Bielsko-Biała podczas pierwszego meczu półfinałowego Tauron Ligi.

Zwyciężczynie fazy zasadniczej Tauron Ligi rozpoczęły rywalizację w półfinale. W pierwszym spotkaniu tej fazy rozgrywek siatkarki ŁKS Commercecon Łódź wygrały z BKS Bostik Bielsko-Biała 3:0. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw, a mecz numer dwa zostanie rozegrany we wtorek 25 kwietnia w Bielsku-Białej.

Spotkanie lepiej rozpoczęły gospodynie (7:2), ale rywalki szybko złapały kontakt, gdy dwoma asami popisała się Majka Szczepańska-Pogoda (7:6). Później punkt zagrywką dołożyła Martyna Borowczak i był remis 8:8. Dobra postawa w polu serwisowym nie wystarczyła jednak, bo łodzianki były skuteczniejsze w ataku i lepiej prezentowały się w bloku. W efekcie znów uzyskały przewagę (19:15), którą utrzymały w końcówce seta. Zuzanna Górecka wywalczyła ostatni punkt skutecznym atakiem (25:20).

W drugiej odsłonie drużyna z Bielska-Białej miała kontakt z rywalkami do stanu 12:11. Później inicjatywę przejęły siatkarki ŁKS Commercecon. Poszła punktowa seria (16:11), później kolejna (19:13) i gospodynie miały sytuację pod kontrolą. Punktowy blok ustalił wynik tej części meczu na 25:19.

Set numer trzy przyniósł dobre otwarcie siatkarek BKS, które znów zaprezentowały dobre zagrywki (1:5). Łodzianki odpowiedziały punktową serią od stanu 4:7 do 9:7, ale w środkowej części seta znów przewagę uzyskały przyjezdne (11:13, 14:17). Trzy oczka różnicy było jeszcze przy stanie 18:21, ale dwa błędy rywalek i blok dały ekipie ŁKS wyrównanie (21:21). Łodzianki wygrały kluczowe akcje tego seta. Punktowy blok dał im piłkę meczową, a Lana Scuka zamknęła to spotkanie skutecznym atakiem (25:22).

Najwięcej punktów: Valentina Diouf (16), Aleksandra Gryka (14), Zuzanna Górecka (11) – ŁKS; Majka Szczepańska-Pogoda (14), Paulina Damaske (10), Martyna Borowczak (10), Paulina Majkowska (10) – BKS. MVP: Aleksandra Gryka (7/16 = 44% skuteczności w ataku + 2 asy + 5 bloków).

ŁKS Commercecon Łódź – BKS Bostik Bielsko-Biała 3:0 (25:20, 25:19, 25:22)

ŁKS: Lana Scuka, Kamila Witkowska Valentina Diouf, Zuzanna Górecka, Aleksandra Gryka, Roberta Ratzke – Paulina Maj-Erwardt (libero) oraz Anastazja Hryshchuk, Angelika Gajer. Trener: Alessandro Chiappini
BKS: Julia Nowicka, Paulina Damaske, Dominika Pierzchała, Majka Szczepańska-Pogoda, Martyna Borowczak, Paulina Majkowska – Agata Nowak (libero) oraz Julia Mazur (libero), Karina Chmielewska, Nikola Abramajtys, Weronika Sobiczewska. Trener: Bartłomiej Piekarczyk.

Stan rywalizacji play-off (do dwóch zwycięstw) 1—0 dla ŁKS.

2023-04-22: ŁKS Commercecon Łódź – BKS Bostik Bielsko-Biała 3:0 (25:20, 25:19, 25:22)
2023-04-25: BKS Bostik Bielsko-Biała – ŁKS Commercecon Łódź (wtorek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-04-29: ŁKS Commercecon Łódź – BKS Bostik Bielsko-Biała /ewentualnie.