Deklasacja i przerwane spotkanie w holenderskim hicie! PSV pewnie pokonało Ajax

PSV pewnie wygrało z Ajaksem Amsterdam 3:0 w hitowym meczu holenderskiej Eredivisie.

PSV pewnie wygrało z Ajaksem Amsterdam 3:0 w hitowym meczu holenderskiej Eredivisie. W drugiej połowie arbiter był zmuszony przerwać mecz z powodu rzucenia przez kibiców kubków z piwem w kierunku zawodnika Ajaksu. Spotkanie zostało wznowione po kilkunastu minutach.

Znacznie lepiej w mecz weszli piłkarze PSV, którzy zdołali wypracować sobie pierwszego gola już w 13. minucie spotkania. Dośrodkowanie Johana Bakayoko pewnie wykorzystał Luuk de Jong, który uderzył głową na bramkę Geronimo Rulliego i zameldował się na liście strzelców w tym spotkaniu. Na tym jednak trafienia w pierwszej połowie się skończyły, a większość boiskowych wydarzeń przypadła na drugą część meczu.

Od początku drugiej połowy z chęcią zdobycia kolejnych bramek ruszyli gospodarze. Po szybko wyprowadzonej akcji przed polem karnym odnalazł się Joey Veerman, ale uderzoną futbolówkę świetnie sparował bramkarz Ajaksu.

PSV nie czekało długo na kolejną okazję, a był nią rzut karny podyktowany przez arbitra po faulu Rulliego. Do jedenastki podszedł Xavi Simons i pewnym strzałem pokonał golkipera gości podwyższając prowadzenie na 2:0.

W przeciwieństwie do swoich piłkarzy zdecydowanie nie popisali się fani PSV. Jeden z kibiców gospodarzy rzucił kubkiem z piwem w kierunku zawodnika Ajaksu - Steven Berghuisa. Arbiter zdecydował się przerwać spotkanie i zaprosił obie drużyny do szatni.

Piłkarze wrócili do gry po kilkunastu minutach, ale tym razem zamiast zawartości kubków bardziej krewkich fanów, towarzyszył im jedynie rzęsisty deszcz. W takich warunkach atmosferycznych PSV zdołało podwyższyć swoje prowadzenie. Piłkę zgraną do środka boiska od Xaviego Simonsa przejął de Jong i umieścił ją w siatce Ajaksu. Na dwadzieścia minut przed końcem regulaminowego czasu gry mieliśmy wynik 3:0. Jeszcze w samej końcówce w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Ismael Saibari, ale zmiennik Simonsa fatalnie przestrzelił obok słupka. Krótko po tym zdarzenia sędzia zakończył mecz.

Obie drużyny czeka jeszcze jedna rywalizacja w tym sezonie. Ajax i PSV już 30 kwietnia zagrają w finale Pucharu Holandii.

PSV Eindhoven - Ajax Amsterdam 3:0 (1:0)

Bramki: Luuk de Jong 13, 78, Xavi Simons 54 (k)