Słynna gimnastyczka Simone Biles wyszła za mąż za gracza ligi NFL

Inne
Słynna gimnastyczka Simone Biles wyszła za mąż za gracza ligi NFL
fot. PAP
Simone Biles

Słynna gimnastyczka Simone Biles i Jonathan Owens, zawodnik drużyny futbolu amerykańskiego Houston Texans, wzięli ślub, o czym poinformowali w mediach społecznościowych.

"Oficjalnie Owens" - napisała czterokrotna mistrzyni olimpijska, która przyjęła nazwisko męża. 26-letnia zawodniczka będzie się nazywać Simone Biles Owens.

 

ZOBACZ TAKŻE: Radosław Piesiewicz: Polski sport zasługuje na coś o wiele lepszego 

 

Wielka kariera Biles, najbardziej utytułowanej gimnastyczki wszech czasów, zaczęła się w 2013 roku podczas mistrzostw świata w Antwerpii. Na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 zdobyła pięć medali, w tym cztery złote. W 2021 w Tokio wycofała się z kilku konkurencji z powodu problemów psychicznych, zdobywając tylko srebro w wieloboju drużynowym i brąz w ćwiczeniach na równoważni. W mistrzostwach świata wywalczyła łącznie aż 25 medali, w tym 19 złotych oraz po trzy srebrne i brązowe.

 

Po igrzyskach w Tokio zakończyła karierę. Była zaangażowana w wyjaśnianie skandalu obyczajowego w amerykańskiej gimnastyce. Zeznawała m.in. przed komisją Senatu, oskarżając władze sportowe oraz policję federalną o bezczynność i nieprawidłowości w śledztwie w związku z licznymi przykładami gwałtów i molestowania seksualnego przez byłego lekarza kadry USA Larry'ego Nassara, który obecnie odbywa karę dożywotniego więzienia.

 

W 2022 roku Biles została odznaczona przez prezydenta USA Joe Bidena Prezydenckim Medalem Wolności.

psz, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie