PlusLiga: Jastrzębski Węgiel - Aluron CMC Warta Zawiercie. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

- To jest półfinał mistrzostw Polski. Tu się nie odpuszcza. Każdy walczy o punkt, seta, wygranie meczu – powiedział siatkarz Jastrzębskiego Węgla Tomasz Fornal przed środowym trzecim spotkaniem półfinału PlusLigi. Kto okaże się lepszy? Relacja i wynik na żywo meczu Jastrzębski Węgiel - Aluron CMC Warta Zawiercie na Polsatsport.pl. Początek o godzinie 20:30.

Dwa pierwsze starcia wicemistrzowie Polski wygrali na wyjeździe 3:1 i 3:2. Zwłaszcza ten drugi mecz był bardzo zacięty i wyrównany. Zawiercianie, mimo absencji swojego kontuzjowanego lidera Urosa Kovacevica, postawili trudne warunki rywalom. Trwający 173 minut mecz rozstrzygnął bardzo nerwowy z obu stron tie-break.

 

ZOBACZ TAKŻE: Klub siatkarski ogłosił upadłość! Fatalna sytuacja finansowa

 

- To play off, tu nikt się nie będzie kładł, poddawał. Każdy walczy o punkt, seta, wygranie meczu. Mamy teraz atut własnej hali. Odpoczęliśmy dwa dni. Jestem pełen optymizmu, że zakończymy rywalizację w trzech spotkaniach. Taki jest nasz cel – dodał reprezentant Polski.

 

Zaznaczył, że rywale powalczą o przedłużenie serii półfinałowej.

 

- Będą na pewno chcieli wrócić na piąty mecz do Zawiercia. My jesteśmy zmotywowani, żeby mieć troszkę więcej wolnego, więc wyjdziemy naładowani. Mam nadzielę, że widownia nam pomoże, poniesie i razem zakończymy ten półfinał w trzech spotkaniach – podsumował Fornal.

 

Kapitan Aluronu CMC Dawid Konarski przyznał, że goście po dwóch spotkaniach są „pod ścianą”.

 

- Przyjechaliśmy tu żeby wygrać. W drugim meczu decydowały detale. Musimy zaryzykować w polu zagrywki, żeby odrzucić rywali od siatki. Jesteśmy w komplecie, wierzę, że zagramy dobre spotkanie i przezwyciężymy słabości fizyczne – stwierdził atakujący zawiercian, w przeszłości broniący barw Jastrzębskiego Węgla.

 

Jeżeli środowy mecz zakończy się wygraną „Jurajskich Rycerzy”, dzień później obie drużyny zmierzą się ponownie w Jastrzębiu-Zdroju.

 

Relacja i wynik na żywo meczu Jastrzębski Węgiel - Aluron CMC Warta Zawiercie na Polsatsport.pl. Początek o godzinie 20:30.

JŻ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie