World Athletics ustaliła zasady kwalifikacji na MŚ sztafet

Inne
World Athletics ustaliła zasady kwalifikacji na MŚ sztafet
fot. PAP
Polska sztafeta mieszana w składzie: Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Karol Zalewski i Kajetan Duszyński

Federacja World Athletics ustaliła zasady kwalifikacji na mistrzostwa świata sztafet w Nassau, które odbędą się w dniach 4-5 maja 2024 roku. W stolicy Bahamów lekkoatleci będą rywalizować w pięciu konkurencjach: 4x100 m, 4x400 m i w sztafecie mieszanej 4x400 m.

Osiem najlepszych sztafet z tegorocznych mistrzostw świata w Budapeszcie będzie miało zagwarantowany start w Nassau. Pozostałe drużyny (maksymalnie 32 w każdej konkurencji) zostaną wyłonione na podstawie wyników, osiągniętych od 1 stycznia 2023 roku do 7 kwietnia 2024.

 

ZOBACZ TAKŻE: 99 dni do 99. PZLA Mistrzostw Polski w Gorzowie Wielkopolskim

 

Od 1 października 2023 roku World Athletics co tydzień będzie ogłaszać listę sztafet, które wywalczyły prawo startu w Nassau.

 

14 najlepszych sztafet z mistrzostw w Nassau zakwalifikuje się automatycznie na igrzyska olimpijskie w Paryżu, gdzie również odbędzie się pięć sztafetowych konkurencji. W stolicy Francji w sztafetach będzie startować po 16 drużyn. Ostateczna stawka uczestników igrzysk zostanie zamknięta 30 czerwca 2024 roku.

 

Polska w Paryżu będzie bronić złotego medalu olimpijskiego w sztafecie mieszanej 4x400 m. W 2021 roku w Tokio pierwsze miejsce zajęli Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Karol Zalewski i Kajetan Duszyński. Biało-czerwoni wyprzedzili reprezentację Dominikany i USA.

OL, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie