Klub nie otrzymał licencji na grę w Ekstraklasie. W tle konflikt z byłym trenerem

Piłka nożna
Klub nie otrzymał licencji na grę w Ekstraklasie. W tle konflikt z byłym trenerem
Fot. Cyfrasport
Piast Gliwice

Piast Gliwice nie uzyskał licencji na występy w PKO BP Ekstraklasie w sezonie 2023/2024. Taką decyzję podjęła Komisja ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej. Jak przekazał klub w oficjalnym komunikacie, ma to związek ze sprawą odszkodowania dla byłego trenera pierwszego zespołu Waldemara Fornalika.

Władze Piasta poinformowały, że zamierzają odwołać się od tej decyzji. Jednocześnie opisały okoliczności rozstania z byłym szkoleniowcem. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Legia Warszawa wygrała i pozostała w grze o mistrzostwo Polski

 

"Piast Gliwice podejmując decyzję o rozstaniu z trenerem Waldemarem Fornalikiem miał na celu wyłącznie dobro Klubu. W momencie zmiany szkoleniowca Klub znajdował się w trudnej sytuacji finansowej, a zespół zajmował miejsce w strefie spadkowej z najwyższej klasy rozgrywkowej. Mając powyższe na uwadze, Klub odsunął Waldemara Fornalika od pełnienia funkcji pierwszego trenera i zawarł z nim porozumienie. Trener Waldemar Fornalik otrzymał sześciomiesięczną rekompensatę z Klubu oraz dwumiesięczną rekompensatę z firmy kar-tel na wypadek braku podjęcia współpracy z innym klubem. Przed zawarciem porozumienia, Klub stał na stanowisku, że obowiązywały ustalenia ustne o trzymiesięcznym wynagrodzeniu w przypadku wcześniejszego rozwiązania umowy. Niemal od razu po rozwiązaniu umowy z Piastem Gliwice, Waldemar Fornalik nawiązał współpracę z nowym klubem, co może sugerować, że sytuacja była umówiona wcześniej – kiedy Waldemar Fornalik negocjował pisemne porozumienie z Piastem Gliwice, to wiedział o możliwości szybkiego podjęcia pracy w nowym klubie" - czytamy w oświadczeniu.

 

 

Klub zapowiedział, że wypłaci odszkodowanie Fornalikowi, ale zamierza również dochodzić swoich praw w Piłkarskim Sądzie Polubownym PZPN. Wszystko wskazuje na to, że postępowania w tej sprawie będą się toczyły przez najbliższe miesiące. 

 

Piast Gliwice zajmuje szóste miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Przypomnijmy, że w październiku zeszłego roku Fornalika na stanowisku trenera zastąpił Aleksandar Vuković. Od tamtej pory ekipa ze Śląska odbiła się od ligowego dna i awansowała do górnej połowy tabeli. Z kolei były selekcjoner reprezentacji Polski niedługo po rozstaniu z Piastem objął Zagłębie Lubin. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie