Niesamowity mecz polskich siatkarzy! Rozgromili rywali i zagrają o medale

Michał Bryl i Bartosz Łosiak zagrają w półfinale turnieju Beach Pro Tour Elite 16 w brazylijskiej Uberlandii.

Bartosz Łosiak i Michał Bryl w niesamowitym stylu pokonali Amerykanów Chaima Schalka i Tri Bourne i awansowali do półfinałów Beach Pro Tour Elite16 w Uberlandii. Polscy siatkarze plażowi po raz drugi w tym sezonie zameldowali się w najlepszej czwórce najwyższego rangą turnieju Pro Tour i stoją przed szansą wygrania pierwszego medalu. W półfinale zmierzą się z czeskim duetem Perusic/Schweiner.

Mecz rozpoczął się od pokazu siły Polaków, a szczególnie Michała Bryla, który w pierwszych sześciu akcjach zapunktował czterokrotnie (2 bloki i 2 skuteczne ataki). Nasz duet objął prowadzenie 5:1. Chaim Schalk i Tri Bourne, którzy do turnieju głównego awansowali z kwalifikacji, byli bezradni wobec niemal bezbłędnej gry Polaków, którzy powiększyli prowadzenie do sześciu punktów (9:3, 18:12), utrzymując ten dystans na przestrzeni całego seta. Bryl fenomenalnie spisywał się w bloku (4 punkty w tym elemencie w partii otwarcia), a jego potężny atak zamknął pierwszą odsłonę (21:13).

Drugi set miał niemal bliźniaczy przebieg. Biało-czerwoni szybko wyszli na prowadzenie (7:2) i kompletnie rozgromili rywali, powiększając różnicę do dziewięciu punktów (15:6). Choć Amerykanie na chwilę zniwelowali dystans do czterech oczek (17:13), Polacy przypieczętowali zwycięstwo po imponującym ataku Bartosza Łosiaka (21:15).

Michał Bryl zapisał w tym meczu 20 punktów na swoim koncie (13 ataków, 6 bloków, 1 as), a Bartosz Łosiak – 11 (10 ataków, 1 as).

W półfinale reprezentanci Polski zagrają w niedzielę z czeskim duetem Ondrej Perusic/David Schweiner. W drugiej parze dojdzie do konfrontacji holendersko-norweskiej: Steven van de Velde i Matthew Immersem zagrają z Andersem Berntsenem Molem i Christianem Sandliem Soerumem.

Bartosz Łosiak/Michał Bryl – Chaim Schalk/Tri Bourne 2:0 (21:13, 21:15)