Itas Trentino bliżej mistrzostwa Włoch

Itas Trentino bliżej mistrzostwa Włoch!

Itas Trentino zrobił ważny krok w kierunku mistrzostwa Włoch. W pierwszym spotkaniu finału SuperLegi zespół z Trydentu wygrał 3:1 z Cucine Lube Civitanova. Kolejny mecz zostanie rozegrany 4 maja.

Spotkanie było bardzo wyrównane. Pierwszy set zespół Itas Trentino wygrał 25:23. W drugim wydawało się, że pewnie po zwycięstwo idzie zespół Cucine Lube Civitanova, który prowadził już 21:19. W końcówce Itas Trentino odrobił straty, ale ostatecznie przegrał drugą partię 23:25.

Bardzo wyrównany początek miał trzeci set. W pewnym momencie Cucine Lube Civitanova prowadził 11:8. Potem zespół Itas Trentino odrobił straty i po wyrównanej końcówce wygrał różnicą dwóch punktów.

Spora część czwartej partii przebiegała podobnie jak trzy pozostałe sety. Gra toczyła się punkt za punkt i wydawało się, że czeka nas emocjonująca końcówka. Przy stanie 17:15 Itas Trentino złapało serię i wygrało tę partię 25:17.

Itas Trentino wygrał pierwszy mecz. Kolejne spotkania zostaną rozegrane 4 i 7 maja. Rywalizacja toczy się do trzech wygranych spotkań.

Itas Trentino - Cucine Lube Civitanova 3:1 (25:23, 23:25, 25:23, 25:17)