Polka awansowała do finału Ligi Mistrzyń

Piłkarki VfL Wolfsburg awansowały do finału Ligi Mistrzyń

Piłkarki VfL Wolfsburg na Emirates Stadium w Londynie po dogrywce pokonały Arsenal 3:2 i awansowały do finału Ligi Mistrzyń. W pierwszym półfinale było 2:2. W niemieckiej drużynie wystąpiła reprezentantka Polski Ewa Pajor.

W 12. minucie prostopadłe podanie otrzymała Stina Blackstenius, która wyprzedziła obrończynie Wolfsburga i pokonała bramkarkę Merle Frohms.

Później Lynn Wilms celnie uderzyła z dystansu, lecz bramkarka Arsenalu Manuela Zinsberger złapała piłkę.

Następnie Pajor niedokładnie wybiła piłkę z własnego pola karnego. Blackstenius stanęła przed szansą na podwyższenie prowadzenia, ale tym razem Frohms obroniła jej strzał.

W 42. min Alexandra Popp zgrała głową piłkę do Jill Roord, która strzałem lewą nogą ze skraju pola karnego doprowadziła do wyrównania.

Skrzydłowa Wolfsburga Sveindis Jane Jonsdottir pod koniec pierwszej połowy przeprowadziła spektakularny rajd, który zakończył się wbiegnięciem w pole karne i celnym strzałem na bramkę, lecz Zinsberger pewnie interweniowała.

Tuż po przerwie Blackstenius umieściła piłkę w bramce, jednak okazało się, że skrzydłowa, która jej podała była na spalonym. Zawodniczki Wolfsburga mogły odetchnąć z ulgą.

Felicitas Rauch w 58. min dośrodkowała z rzutu rożnego, a Popp strzeliła głową gola dającego prowadzenie. Później Svenja Huth powinna podwyższyć na 3:1, ale w dogodnej sytuacji oddała niecelny strzał.

Jennifer Beattie w 76. min wykorzystała dobre dośrodkowanie i głową skierowała piłkę do bramki, wyrównując na 2:2.

Pajor tym razem nie wpisała się na listę strzelców i została zmieniona w 77. min. Polka z dorobkiem ośmiu bramek jest najskuteczniejeszą piłkarką w tym sezonie Champions League.

W dwumeczu było 4:4, więc doszło do dogrywki. W 118. min akcja dwóch rezerwowych Wolfsburga dała upragnionego gola. Jule Brand zbiegła ze skrzydła i podała do Pauline Bremer, która dopełniła formalności.

Poniedziałkowe starcie na Emirates Stadium w Londynie oglądało 60 063 kibiców. To rekord frekwencji w kobiecym futbolu na tym obiekcie.

3 czerwca w Eindhoven "Wilczyce" zmierzą się w finale Ligi Mistrzyń z Barceloną, która w półfinałowym dwumeczu pokonała Chelsea Londyn (1:0 i 1:1).

Kobieca Liga Mistrzów jest rozgrywana od sezonu 2009/10. Przed rokiem rozgrywki wygrały piłkarki Olympique Lyon, które w finale pokonały 3:1 "Dumę Katalonii". Wolfsburg triumfował w Champions League dwa lata z rzędu w 2013 i 2014 roku, a Barcelona zwyciężyła w 2021 roku.