Iga Świątek, Sanah i Viki Gabor! Miły gest organizatorów turnieju

Iga Świątek w nocy z poniedziałku na wtorek zapewniła sobie awans do ćwierćfinału turnieju ATP w Madrycie. Podczas meczu Polki organizatorzy imprezy postanowili puszczać między innymi piosenki polskich gwiazd!

To był trudny mecz dla Igi Świątek. Liderka światowego rankingu wygrała pierwszego seta w starciu z Jekateriną Aleksandrową 6:4. W drugiej części rywalizacji lepsza okazała się tenisistka pochodząca z Rosji, która sięgnęła po zwycięstwo w tie-breaku. Ostatnia partia należała do Polski. Raszynianka wygrała trzeciego seta 6:3.

Chociaż dla Świątek był to trudny pojedynek, to organizatorzy turnieju postanowili umilić czas zarówno polskiej tenisistce, jak i jej kibicom. Między gemami z głośników na trybunach puszczane były piosenki polskich gwiazd. Fani mogli posłuchać takich piosenek jak "Marcepan" autorstwa Sanah oraz "Superhero" Viki Gabor.

Kolejną przeciwniczką Świątek podczas tegorocznej rywalizacji w stolicy Hiszpanii będzie Petra Martic. To starcie zaplanowane jest na środę 3 maja 2023 roku.