Polak wygrał pierwszy etap wyścigu kolarskiego Dookoła Grecji

Stanisław Aniołkowski (Human Powered Health) wygrał pierwszy etap wyścigu kolarskiego Dookoła Grecji.

Najszybszy z peletonu Stanisław Aniołkowski (Human Powered Health) wygrał pierwszy etap wyścigu kolarskiego Dookoła Grecji, ze startem i metą w Heraklionie (188 km). Liderem pozostał zwycięzca wtorkowego prologu Nowozelandczyk Aaron Gate (Bolton Equities Black Spoke).

Polak awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Tuż za Aniołkowskim linię mety minęli Iuri Leitao (Caja Rural-Seguros RGA) i Tyler Stites z reprezentacji USA. W wyściu startują także kolarze HRE Mazowsze Serce Polski. Marcin Budziński był w środę 21., w tym samym czasie co triumfator. Tomasz Budziński zajął 54. lokatę - 4 s straty, a Jakub Kaczmarek ukończył etap na 82. miejscu ze stratą 6.00.

Lider Gate wyprzedza kolegę z ekipy, Irlandczyka Rory'ego Townsenda o dziewięć sekund. Aniołkowski traci do prowadzącego 12 s. Marcin Budziński jest 22. - 35 s., Tomasz Budziński 41. - 47, a Kaczmarek 81. - 6.59.

Pięcioetapowy wyścig w Grecji zakończy się w sobotę w Olimpii.