Remis w rywalizacji o mistrzostwo Włoch. Cucine Lube wyrównało

Cucine Lube wyrównało stan rywalizacji w finale walki o mistrzostwo Włoch

Ekipa Cucine Lube Civitanova doprowadziła do wyrównania stanu rywalizacji o mistrzostwo Włoch w siatkówce. Podopieczni Gianlorenzo Blengini w drugim meczu rywalizacji pokonali po tie-breaku Itas Trentino. Kolejne spotkanie obu zespołów zostanie rozegrane w sobotę

Pierwszy set padł łupem gospodarzy, którzy wygrali 25:21. Podobnie było w drugiej partii. Tym razem jednak siatkarze Cucine Lube zwyciężyli z dużą przewagą. Na koniec seta na tablicy wyników widniał rezultat 25:15. Później przebudzili się goście z Trydentu. Trzeciego seta wygrali do 19, a czwartego do 23. Wówczas stało się jasne, że o zwycięstwie w całym meczu będzie musiał zdecydować tie-break.

Decydująca odsłona rywalizacji była bardzo wyrównana i zakończyła się grą na przewagi. W niej więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy z Civitanovej, którzy wygrali 17:15 i całe spotkanie 3:2.

Ten wynik oznacza, że w rywalizacji do trzech zwycięstw mamy remis 1:1. Kolejne spotkanie obu zespołów zostanie rozegrane w sobotę.  Jego gospodarzami będą siatkarze z Trydentu.

Cucine Lube Civitanova - Itas Trentino 3:2 (25:21, 25:15, 19:25, 23:25, 17:15)