Triumf faworytki. Znamy potencjalną rywalkę Igi Świątek w finale turnieju w Madrycie

Aryna Sabalenka awansowała do finału turnieju WTA w Madrycie

Aryna Sabalenka awansowała do finału turnieju WTA w Madrycie. W półfinale Białorusinka wygrała w dwóch setach z Greczynką Marią Sakkari 6:4, 6:1. Rywalką drugiej rakiety światowego rankingu może być Iga Świątek, która wieczorem zmierzy się w drugim półfinale z Weroniką Kudiermietową.

Zdecydowaną faworytką czwartkowego spotkania była Białorusinka, która w drodze do półfinału turnieju w Madrycie straciła tylko jednego seta (w ćwierćfinałowym starciu z Mayar Sherif). Wcześniej Sabalenka odprawiła gładko Soranę Cirsteę z Rumunii, Camilę Osorio z Kolumbii i rosyjską nastolatkę Mirrę Andriejewą. Na jej korzyść przemawiał również bilans bezpośrednich spotkań z Greczynką: panie mierzyły się dotychczas ośmiokrotnie i pięć razy górą była druga obecnie rakieta świata.

Początek pierwszego seta należał do Białorusinki, która nie tylko wygrywała przy własnym podaniu, ale i przełamała rywalkę już w drugim gemie, wychodząc na prowadzenie 3:0. I gdy wydawało się, że Aryna Sabalenka ma mecz pod pełną kontrolą, trzy kolejne gemy padły łupem Marii Sakkari. Greczynka wygrała dwukrotnie przy swoim serwisie, a ponadto zanotowała przełamanie powrotne. Od wyniku 3:3 obie tenisistki zgodnie wygrywały przy własnym podaniu aż do dziesiątego gema, w którym Białorusinka po raz drugi w tej partii przełamała rywalkę, wygrywając ostatecznie 6:4.

Druga partia przebiegała już pod znakiem pełnej dominacji Sabalenki, która nie tylko wygrała wszystkie gemy przy swoim serwisie, ale i dwukrotnie (na 3:1 i 5:1) przełamała dziewiątą rakietę światowego rankingu, triumfując gładko 6:1.

W finale turnieju WTA w Madrycie Aryna Sabalenka zmierzy się ze zwyciężczynią meczu Iga Świątek - Weronika Kudiermietowa.