Zawieszenie dla Rosjan i Białorusinów utrzymane. Ta federacja nie zmienia zdania

Moto
Zawieszenie dla Rosjan i Białorusinów utrzymane. Ta federacja nie zmienia zdania
fot. PAP
FIM nie zmienia zdania w sprawie Rosji i Białorusi

Międzynarodowa Federacja Motocyklowa (FIM) poinformowała, że nadal obowiązuje decyzja o wykluczeniu Rosjan i Białorusinów z udziału w zawodach pod jej auspicjami, którą podjęła w marcu 2022 roku. Wówczas Rada Dyrektorów FIM jednogłośnie potępiła rosyjską inwazję na Ukrainę.

"Jedną z konsekwencji decyzji podjętych rok temu jest to, że rosyjscy i białoruscy sportowcy, zespoły i oficjele nie mogą brać udziału w żadnych imprezach FIM do odwołania" – poinformował serwis prasowy FIM.

 

ZOBACZ TAKŻE: Niesłusznie oskarżony. Rosjanin wyjawił prawdę o Grzegorzu Krychowiaku

 

5 marca 2022 roku Międzynarodowa Federacja Motocyklowa podjęła decyzję o zawieszeniu wydawania licencji FIM członkom rosyjskiej i białoruskiej federacji motocyklowej. Rosjanie i Białorusini, którzy wcześniej zajmowali różne stanowiska w światowej federacji, zostali zmuszeni do zawieszenia swoich obowiązków.

 

W rezultacie rosyjscy i białoruscy zawodnicy, zespoły i działacze stracili prawo do udziału we wszystkich imprezach FIM do odwołania.

 

Komitet Wykonawczy Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego 28 marca 2023 roku zalecił, aby międzynarodowe federacje przywróciły możliwość startów Rosjan i Białorusinów w sportach indywidualnych pod flagą neutralną pod warunkiem, że nie wspierali oni aktywnie wojny na Ukrainie oraz nie są związani z wojskiem i klubami resortów siłowych.

 

Kierując się wytycznymi MKOl niektóre federacje sportowe przywróciły rosyjskich i białoruskich sportowców do rywalizacji, m.in. w szermierce, tenisie stołowym, judo, triathlonie, taekwondo, łucznictwie, kajakarstwie i w pięcioboju nowoczesnym. 

JŻ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Marc Marquez wraca na motocykl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie