Hiszpańskie media: Iga Świątek przegrała z honorem

Tenis
Hiszpańskie media: Iga Świątek przegrała z honorem
fot. PAP
Iga Świątek

W dobrym stylu i z honorem przegrała Iga Świątek sobotni finał zawodów WTA Mutua Open w Madrycie przeciwko Białorusince Arynie Sabalence 3:6, 6:3, 3:6, oceniają po spotkaniu hiszpańskie media, nazywając pojedynek emocjonującym i pięknym.

Rozgłośnia RNE uważa sobotni mecz za godny finału i stojący od początku do końca na wysokim poziomie.

 

Publiczne radio Hiszpanii twierdzi, że pojedynek pomiędzy pierwszą i drugą rakietą kobiecego tenisa mógł zadowolić nawet najbardziej wymagających fanów tej dyscypliny sportu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Owacje na stojąco! Fantastyczna wymiana w meczu Świątek - Sabalenka (WIDEO)

 

W ocenie dziennikarzy Radia Marca białoruskiej zawodniczce udał się rewanż za kwietniową porażkę ze Świątek w turnieju w Stuttgarcie. Odnotowują, że Białorusinka od kilku dni odgrażała się, że pokona Polkę w Madrycie.

 

Relacjonujące sobotni finał WTA Mutua Open stołeczne radio uznaje porażkę Igi Świątek za niespodziankę, odnotowując, że w ostatnich miesiącach porażki polskiej tenisistki należały do rzadkości.

 

“Ten finał był rzeczywiście pojedynkiem dwóch najlepszych obecnie zawodniczek na świecie” - ocenili komentatorzy Radia Marca.

 

Odnotowali, że Iga Świątek, uznawana za “niepokonaną na mączce” próbowała do końca przeszkodzić Sabalence w wygraniu madryckich zawodów.

 

Dziennik “AS” przypomina, że Aryna Sabalenka jest zawodniczką, której w ciągu ostatnich trzech lat dwukrotnie udało się zwyciężyć w zawodach w stolicy Hiszpanii.

 

“Białorusinka wygrała sobotni finał WTA Mutua Open, który rzeczywiście był pojedynkiem na wysokim poziomie (...), pięknym spotkaniem”, podsumowała madrycka gazeta sportowa.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie