Owacje na stojąco! Fantastyczna wymiana w meczu Świątek - Sabalenka (WIDEO)

Iga Świątek

W trzecim secie meczu Iga Świątek - Aryna Sabalenka kibice byli świadkami kapitalnej akcji. Wymianę ostatecznie wygrała Białorusinka, ale obie zawodniczki otrzymały gromkie brawa od publiczności.

Wiceliderka rankingu WTA serwowała przy stanie 2:0 w trzecim secie. Świątek odbiła piłkę, po czym doszło do spektakularnej wymiany. Kibice w Madrycie żywiołowo reagowali na kolejne zagrania tenisistek. Ostatecznie Polka trafiła w siatkę i punkt zdobyła Sabalenka. Niemniej jednak obie zawodniczki zasługują na słowa uznania po tej akcji.

Przypomnijmy, że pierwszego seta wygrała Białorusinka 6:3. W drugiej partii lepsza okazała się liderka światowego rankingu, która zwyciężyła tym samym stosunkiem. Wówczas stało się jasne, że o końcowym wyniku zdecyduje trzeci set.

Polka i Białorusinka rywalizują w finale prestiżowego turnieju WTA w Madrycie. Przed tym spotkaniem obie panie mierzyły się ze sobą siedmiokrotnie - pięć razy wygrywała Świątek, dwa razy Sabalenka.