Zbigniew Boniek wprost o mistrzostwie Rakowa Częstochowa

Piłka nożna
Zbigniew Boniek wprost o mistrzostwie Rakowa Częstochowa
fot. PAP/Łukasz Gągulski, Cyfrasport
Zbigniew Boniek o sukcesie Rakowa Częstochowa

"Coś wspaniałego. Szacunek i brawa" - napisał Zbigniew Boniek na Twitterze. Były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej wypowiedział się na temat mistrzostwa Polski zdobytego przez Raków Częstochowa.

Raków Częstochowa sięgnął po mistrzostwo Polski w niedzielę 7 maja 2023 roku. Chociaż ekipa spod Jasnej Góry przegrała swoje starcie z Koroną Kielce, to Legia Warszawa, która rywalizowała z "Medalikami" o tytuł mistrza, również odniosła porażkę w wyjazdowym spotkaniu z Pogonią Szczecin.

 

ZOBACZ TAKŻE: Raków Częstochowa otrzymał gratulacje od... Legii Warszawa

 

Przez to podopieczni Marka Papszuna na trzy kolejki przed końcem sezonu 2022/2023 mają 11 punktów przewagi nad "Wojskowymi", co oznacza, że Raków pierwszy raz w historii zdobył mistrzostwo Polski. 

 

Na temat sukcesu Rakowa wypowiedział się Zbigniew Boniek. Były prezes Polskiego Związku Piłki nożnej opublikował na swoim koncie na Twiterze post z gratulacjami. 

 

"Bravo Michał Świerczewski, bravo Mister Papszun, brawo Drużyna, brawo Kibice, brawo dla wszystkich tych, którzy przy tym sukcesie pracowali. Coś wspaniałego. Szacunek i brawa" - można przeczytać w mediach społecznościowych byłego reprezentanta Polski. 

 

AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie