Florida Panthers coraz bliżej awansu do półfinału NHL

Hokeiści Florida Panthers po dogrywce pokonali u siebie Toronto Maple Leafs 3:2 i zbliżyli się do półfinału ligi NHL. W innych niedzielnych meczach 1/4 finału New Jersey Devils wygrali z Carolina Hurricanes 8:4. Z kolei Seattle Kraken rozbili Dallas Stars 7:2.

Sam Lafferty w pierwszej tercji strzelił gola dla Leafs. Anthony Duclair wyrównał, kiedy Panthers grali w przewadze. Goście ponownie objęli prowadzenie po bramce Erika Gustafssona. Następnie Carter Verhaeghe strzelił na 2:2. W dogrywce trafienie dające zwycięstwo zanotował Sam Reinhart. Aaron Ekblad miał dwie asysty, natomiast bramkarz Siergiej Bobrowski obronił w tym spotkaniu 22 strzały, walnie przyczyniając się do zwycięstwa drużyny z Florydy.

W drużynie Leafs bramkarz Ilia Samsonow zatrzymał osiem strzałów i zachował czyste konto, ale doznał kontuzji w 37. sekundzie drugiej tercji. Zastąpił go Joseph Woll, który obronił 18 z 21 strzałów.

"Pantery" wygrały szósty mecz z rzędu w play offach. W rywalizacji do czterech zwycięstw prowadzą 3-0 i mogą zapewnić sobie awans w środę.

Aż 12 bramek padło w starciu New Jersey Devils z Carolina Hurricanes, które zakończyło się wynikiem 8:4. Już w pierwszej tercji Devils prowadzili 3:0. Najbardziej wyróżniał się Jack Hughes, który strzelił dwa gole i zaliczył dwie asysty. Z kolei Dawson Mercer asystował przy trzech bramkach dla Devils. Po dwie asysty dołożyli Luke Hughes, John Marino i Jesper Bratt. Bramkarz Devils - Vitek Vanecek zanotował 26 udanych interwencji w swoim pierwszym występie od 20 kwietnia. Pomimo porażki Hurricanes prowadzą 2-1 po trzech meczach.

W pierwszej tercji starcia Seattle Kraken z Dallas Stars nie padły bramki, ale po drugiej partii gospodarze prowadzili już 5:1, a ostatecznie triumfowali 7:2. Matty Beniers, Alex Wennberg, Eeli Tolvanen i Justin Schultz mieli po golu i asyście. Bramki dla Kraken zdobyli też Jordan Eberle, Carson Soucy i Yanni Gourde. Z kolei bramkarz Philipp Grubauer zatrzymał aż 24 strzały. Po trzech meczach drużyna z Seattle prowadzi 2-1.