Porażka Wróblewskiej w trzeciej rundzie mistrzostw świata w judo

Sporty walki
Eliza Wróblewska

Eliza Wróblewska przegrała przez waza-ari z Austriaczką Michaelą Polleres w trzeciej rundzie rozgrywanych w Dausze mistrzostw świata w judo. W pierwszej rundzie kat. 70 kg Polka miała wolny los, a w drugiej pokonała przez waza-ari Szwedkę Annę Bernholm.

Dotychczas Polacy startują w stolicy Kataru bez sukcesów. Żadnemu z biało-czerwonych nie udało się zająć miejsca w czołowej ósemce.

W finale kat. 70 kg Japonka Saki Niizoe wygrała przez waza-ari z reprezentantką Niemiec Giovanną Scoccimarro. Brązowe medale zdobyły Polleres oraz Chorwatka Barbara Matic.

W kategorii 90 kg mężczyzn, bez udziału Polaków, najsilniejsi okazali się Gruzini. W pojedynku o złoty medal mistrz Europy Luka Maisuradze pokonał mistrza olimpijskiego z Tokio Laszę Bekauriego przez waza-ari. Brązowe medale wywalczyli Szwed Marcus Nyman i Japończyk Sanshiro Murao.