Szok! Aryna Sabalenka odpadła z turnieju w Rzymie!

Tenis
Szok! Aryna Sabalenka odpadła z turnieju w Rzymie!
fot. PAP
Aryna Sabalenka odpadła już w 2. rundzie WTA w Rzymie

Do gigantycznej sensacji doszło w meczu drugiej rundy WTA w Rzymie pomiędzy Sofią Kenin a Aryną Sabalenką. Wiceliderka światowego rankingu niespodziewanie przegrała z o wiele niżej notowaną Amerykanką 0:2 i odpadła z dalszych zmagań!

Takiego scenariusza chyba nikt się nie spodziewał! Co prawda w czwartkowych meczach drugiej rundy WTA w Rzymie doszło już do jednej bardzo dużej niespodzianki w postaci odpadnięcia Jessiki Peguli z Taylor Townsend, ale tym razem mowa o naprawdę gigantycznej sensacji.

 

ZOBACZ TAKŻE: Sensacja! Rywalka Igi Świątek odpadła w drugiej rundzie w Rzymie

 

Sabalenka to druga "rakieta" świata, która ustępuje jedynie Idze Świątek. Obie zawodniczki niedawno zmierzyły się w finale WTA w Madrycie, gdzie lepsza okazała się Białorusinka. Wielu ekspertów, kibiców oraz dziennikarzy przewidywało, że i tym razem - w stolicy Italii obie tenisistki właśnie zmierzą się w decydującym o triumfie boju.

 

Tymczasem Sabalenka, która nie musiała rywalizować w pierwszej rundzie jako zawodniczka rozstawiona, odpadła już w 1/32 finału ze znacznie niżej notowaną Kenin. Amerykanka w rankingu WTA plasuje się na 134. miejscu, a mimo to potrafiła nie tylko postawić się Białorusince, ale ją pokonać.

 

W pierwszym secie doszło do arcyciekawej wymiany zakończonej triumfem reprezentantki USA 7:6. W drugim dominacja zawodniczki z Ameryki Północnej nie podlegała już dyskusji, czego dowodem zwycięstwo 6:2 i sensacyjny awans do trzeciej rundy! W niej Kenin zmierzy się z Ukrainką Anheliną Kalininą.

 

Wynik meczu 2. rundy:

 

Sofia Kenin - Aryna Sabalenka 7:6, 6:2

 

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie