Gracze polskich klubów w najlepszej siódemce ćwierćfinałów Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych

Piłka ręczna
Gracze polskich klubów w najlepszej siódemce ćwierćfinałów Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych
fot. Cyfrasport
Nicolas Tournat

Francuski kołowy Barlinka Industrii Kielce Nicolas Tournat i chorwacki lewoskrzydłowy Orlen Wisły Płock Lovro Mihic znaleźli się w najlepszej „siódemce” pierwszych spotkań ćwierćfinałowych Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Wyróżnienie za najlepszą interwencję otrzymał także bramkarz kielczan Andreas Wolff.

Zespół ze stolicy regionu świętokrzyskiego zremisował na wyjeździe z Telekomem Veszprem 29:29, co stawia go w korzystnej sytuacji przed meczem rewanżowym, który rozegrany zostanie w przyszły czwartek w Kielcach. Tournat w starciu z węgierską drużyną był jednym z wyróżniających się zawodników polskiej drużyny. Zdobył cztery bramki, przy stuprocentowej skuteczności.

 

ZOBACZ TAKŻE: Ogromne emocje w ćwierćfinale Ligi Mistrzów! Barlinek Industria Kielce bez zwycięstwa

 

Najlepszym bramkarzem w tej kolejce uznano Rodrigo Corrales z Telekomu, który w całym meczu odbił 13 piłek. Podobnym wyczynem popisał się Andreas Wolff. Jedna z interwencji niemieckiego bramkarza Barlinka Industrii została uznana za najefektowniejszą w tej kolejce. W 19. min Wolff najpierw obronił rzut Nedima Remiliego, a później jeszcze obronił dobitkę Manuela Strleka.

 

Wśród najlepszych graczy pierwszych spotkań ćwierćfinałowych znalazł się również Mihic. Chorwacki lewoskrzydłowy w spotkaniu z SC Magdeburg zdobył cztery bramki i wraz z Siergiejem Kosorotowem był najskuteczniejszym zawodnikiem „Nafciarzy”. Zespół z Płocka zremisował ten mecz (22:22) i za tydzień będzie walczył w Niemczech o pierwszy w historii klubu awans do Final Four LM.

 

Zawodnicy kieleckiej drużyny w tym sezonie Ligi Mistrzów wyróżniani byli już dziewięć razy. W najlepszej siódemce trzeciej i szóstej kolejki znalazł się Wolff. W pierwszej kolejce doceniono francuskiego lewoskrzydłowego Dylana Nahiego, w czwartej i piątej rozgrywających Alexa Dujshebaeva i Szymona Sićkę, w siódmej białoruskiego obrotowego Arcioma Karaleka, a w 12. i 13. prawoskrzydłowego Arkadiusza Morytę.

 

Najlepsza siódemka pierwszych spotkań ćwierćfinałowych Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych:

 

bramkarz: Rodrigo Corrales (Telekom Veszprem)

lewoskrzydłowy: Lovro Mihic (Orlen Wisła Płock)

lewy rozgrywający: Sander Sagosen (THW Kiel)

środkowy rozgrywający: Luka Cindric (FC Barcelona)

prawy rozgrywający: Emil Madsen (GOG)

prawoskrzydłowy: Ferran Sole (Paris Saint-Germain)

obrotowy: Nicolas Tournat (Barlinek Industria Kielce).

psz, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie