Innowacyjne metody Igi Świątek. W ten sposób chce być jeszcze lepsza!

Tenis
Innowacyjne metody Igi Świątek. W ten sposób chce być jeszcze lepsza!
fot. PAP
Iga Świątek

Iga Świątek od kilku lat jest bezapelacyjnie najlepszą tenisistką świata. Polka zdaje sobie jednak sprawę, że do pozostania na szczycie ciągle potrzebuje rozwoju. Magazyn "Time" ujawnił, że mieszkająca w Raszynie zawodniczka próbuje niekonwencjonalnych metod w celu zwiększenia swoich umiejętności.

Liderka światowego rankingu nie spoczywa na laurach i pragnie na dłużej zadomowić się na pierwszym miejscu w gronie tenisistek. Aby tego dokonać, Polka szuka różnych sposobów, które mają pomóc jej w utrzymaniu wysokiej formy.

 

Magazyn "Time" ujawnił, że Świątek zamierza wypróbować niekonwencjonalną metodę biomechaniczną, wedle której w trakcie meczu będzie posiadać w uchu specjalne urządzenie monitorujące jej aktywność elektryczną w mózgu. Urządzenie bowiem łączy metody cyfrowe i analogowe w celu optymalizacji wydajności.

 

ZOBACZ TAKŻE: Szok! Aryna Sabalenka odpadła z turnieju w Rzymie!

 

Świątek słynie z różnych ciekawych metod przygotowawczych. Oprócz zaawansowanych technologii, które badają aktywność mózgu, Polka stosuje bardziej przyziemne sposoby, takie jak czytanie książek czy układanie klocków LEGO w celu poprawy koncentracji oraz szybszego odpoczynku psychicznego.

 

21-latka posiada na swoim koncie 13 wygranych turniejów WTA - z czego trzy to wielkoszlemowe. W tym roku triumfowała w zmaganiach w Dausze oraz Stuttgarcie oraz dochodziła do finału w Dubaju i Madrycie.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie