Komisja Dyscyplinarna zdecydowała. Gwiazda PKO BP Ekstraklasy ukarana!

Piłka nożna
Komisja Dyscyplinarna zdecydowała. Gwiazda PKO BP Ekstraklasy ukarana!
fot. Cyfrasport

Ivi Lopez został ukarany za uderzenie w twarz Lindseya Rose'a. Do zdarzenia doszło po serii rzutów karnych w meczu finałowym Fortuna Pucharu Polski Raków Częstochowa - Legia Warszawa. Karę pieniężną dostały też oba kluby.

Już w trakcie spotkania atmosfera na boisku, a także na ławkach rezerwowych była bardzo gorąca. Konflikt eksplodował bardzo mocno po serii rzutów karnych. Gracz Legii Warszawa Filip Mladenović uderzył trzech rywali i został za to zdyskwalifikowany na trzy miesiące we wszystkich rozgrywkach. Nerwy puściły też Iviemu Lopezowi, który uderzył Lindseya Rose'a. Komisja Dyscyplinarna poinformowała w oficjalnym komunikacie o ukaraniu Hiszpania karą zawieszenia na trzy mecze w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski.

 

ZOBACZ TAKŻE: Szef Kolegium Sędziowskiego zabrał głos po skandalu. Uderzył w Marka Papszuna!

 

"Komisja Dyscyplinarna PZPN postanowiła ukarać zawodnika klubu RKS Raków Częstochowa S.A. Iviego Lopeza za przewinienie dyscyplinarne, popełnione w związku z meczem finału Fortuna Pucharu Polski (naruszenie nietykalności cielesnej zawodnika klubu Legia Warszawa) – karą dyskwalifikacji w wymiarze 3 meczów w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski" - czytamy.

 

Ukarane zostały też oba kluby za naruszenie zasad bezpieczeństwa i porządku na stadionie. Legia Warszawa i Raków Częstochowa będą musiały zapłacić karę w wysokości 20 tysięcy złotych.

 

 

Tegoroczny finał Fortuna Pucharu Polski wygrała Legia Warszawa, która pokonała po rzutach karnych Raków Częstochowa. Warszawianie po raz 20. w historii wygrali te rozgrywki.

PSZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie