Były reprezentant Polski zmieni otoczenie. "Poznałem wielu wspaniałych, ambitnych ludzi"

Były reprezentant Polski zmieni otoczenie. "Poznałem wielu wspaniałych, ambitnych ludzi"
fot. PAP
Bartłomiej Lemański (pierwszy z lewej)

Kolejny zawodnik żegna się z Cerrad Eneą Czarnymi Radom. W piątek klub poinformował w swoich mediach społecznościowych, że nowego kontraktu z drużyną nie podpisze Bartłomiej Lemański.

To nie była udana kampania ligowa dla drużyny z województwa mazowieckiego. Czarni przez cały sezon grali dużo poniżej oczekiwań i tylko sporadycznie byli w stanie nawiązywać walkę z rywalami. W ostatecznym rozrachunku udało im się wygrać zaledwie trzy spotkania i wyprzedzić w ligowej tabeli jedynie spadkowicza z Bielska-Białej. Po tak słabym roku stało się oczywiste, że w Radomiu nastąpi kadrowa rewolucja. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Liga Narodów 2023: Z jakimi numerami zagrają polscy siatkarze?

 

Jednym z niewielu pozytywnych akcentów była z pewnością postawa właśnie Lemańskiego. Środkowy znalazł się w trzydziestce najlepiej blokujących zawodników ligi, a do tego był drugim najlepiej punktującym zawodnikiem w swoim zespole. Po dwóch latach spędzonych w ekipie Czarnych 27-latek postanowił zmienić otoczenie.

 

"Dziękuję wszystkim kibicom, którzy wspierali nas i byli z nami na dobre i na złe. Dziękuję wszystkim pracownikom klubu, sponsorom oraz wolontariuszom, którzy wkładali mnóstwo pracy i serca w klub. Dziękuję całemu sztabowi oraz kolegom z drużyny, na których zawsze mogłem liczyć. Przez te dwa lata poznałem wielu wspaniałych, ambitnych ludzi i mam nadzieję, że przyjdzie nam jeszcze razem pracować. Powodzenia i do zobaczenia!" - powiedział Lemański w rozmowie z oficjalną stroną radomskiego klubu.

 

Bartłomiej Lemański podczas swojej siatkarskiej kariery reprezentował barwy klubów z Warszawy, Rzeszowa oraz Nysy. W 2017 roku zadebiutował w reprezentacji Polski seniorów.

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie