Śląsk Wrocław jeszcze walczy! Ważne zwycięstwo

Śląsk Wrocław walczy o utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie

Śląsk Wrocław wygrał u siebie z Wisłą Płock 3:1 w meczu 32. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Dzięki temu triumfowi ekipa z Wrocławia nadal ma szansę na pozostanie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce.

Śląsk w meczu 32. kolejki PKO BP Ekstraklasy mierzył się z Wisłą Płock. Wynik spotkania otworzył Bartosz Śpiączka, który w 30. minucie wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego. Na odpowiedź drużyny z Wrocławia nie trzeba było długo czekać. W 36. minucie Nahuel Leiva popisał się mocnym uderzeniem z dystansu, dzięki czemu doprowadził do wyrównania.

Już na początku drugiej połowy gospodarze byli w stanie wyjść na prowadzenie. Tym razem do bramki ekipy z Płocka z bliska trafił John Yeboah. Jak się okazało, nie był to koniec problemów Wisły w tym starciu. W 67. minucie drugą żółtą kartkę obejrzał Jakub Rzeźniczak, przez co musiał opuścić boisko.

Ostatniego gola w tym spotkaniu strzelił Dennis Jastrzembski. Polski piłkarz wpisał się na listę strzelców dopiero w czwartej minucie doliczonego czasu. Ostatecznie mecz zakończył się triumfem Śląska 3:1.

Ekipa z Wrocławia na dwa mecze przed końcem sezonu 2022/2023 ma zatem dwa punkty straty do Wisły Płock, która plasuje się nad strefą spadkową. Śląsk w tym sezonie zmierzy się jeszcze z Miedzią Legnica i Legią Warszawa.

Śląsk Wrocław - Wisłą Płock 3:1 (1:1)

Bramki: Leiva 36, Yeboah 55, Jastrzembski 90+4 - Śpiączka 30

Śląsk Wrocław: Michał Szromnik - Martin Konczkowski, Łukasz Bejger, Daniel Gretarsson, Patryk Janasik (46. Victor Garcia) – John Yeboah (90+4. Patryk Szwedzik), Michał Rzuchowski, Piotr Samiec-Talar (67. Dennis Jastrzembski), Petr Schwarz, Matias Nahuel Leiva (81. Adrian Łyszczarz) – Erik Exposito

Wisła Płock: Krzysztof Kamiński - Jakub Szymański (85. Martin Hasek), Steve Kapuadi, Jakub Rzeźniczak – Aleksander Pawlak (73. Martin Sulek), Mateusz Szwoch, Filip Lesniak, Dominik Furman (64. Damian Warchoł), Piotr Tomasik, Dawid Kocyła (73. Marko Kolar) - Bartosz Śpiączka (64. Łukasz Sekulski)

Żółte kartki: Yeboah, Rzuchowski, Samiec-Talar, Szymański

Czerwona kartka: Rzeźniczak (67, za drugą żółtą)