Kanonada przy Łazienkowskiej! Sześć goli

Legia Warszawa pokonała 5:1 Jagiellonię Białystok

Z 54 zdobytych w tym sezonie goli aż 10 piłkarze Legii Warszawa strzelili w meczach z Jagiellonią Białystok. Po październikowej wygranej na wyjeździe 5:2, w piątkowym meczu 32. kolejki stołeczny zespół zwyciężył u siebie 5:1.

Spotkanie od początku przebiegało w dobrym tempie, a obie drużyny koncentrowały się na stwarzaniu okazji. Pierwszy cios wyprowadzili goście. W 15. minucie prowadzenie dał im Marc Gual. To był 16. gol najskuteczniejszego strzelca ekstraklasy w tym sezonie, jednak duży udział przy nim miał obrońca Legii Maik Nawrocki, od którego nogi odbiła się piłka i zmyliła bramkarza.

Hiszpański napastnik Jagiellonii nie okazywał przesadnej radości po zdobyciu bramki. Od nowego sezonu będzie bowiem piłkarzem Legii.

Gospodarze wyrównali siedem minut później i im także pomógł rykoszet. Z rzutu wolnego przymierzył Portugalczyk Josue, ale piłka zanim wpadła do siatki zmieniła tor lotu po trafieniu w stojącego w murze piłkarza.

Od mocnego uderzenia Legia zaczęła drugą połowę. Trzy minuty po przerwie w polu karnym białostoczan efektownym podaniem piętą popisał się Bartosz Slisz, natomiast na prowadzenie zespół wyprowadził Albańczyk Ernest Muci.

Podopieczni trenera Kosty Runjaica dalej przeważali, a kolejne bramki zdobywali w kilkunastominutowych odstępach. Na listę strzelców wpisali się jeszcze: Maciej Rosołek (64. min), Nawrocki (75.) i rezerwowy Słoweniec Blaz Kramer (88.).

Dzięki temu zwycięstwu Legia jest bardzo blisko wicemistrzostwa kraju. "Wojskowi" potrzebują punktu w dwóch ostatnich spotkaniach lub choć jednego potknięcia Pogoni Szczecin w pozostałych trzech meczach. Tytuł już wcześniej zapewnił sobie Raków Częstochowa.

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 5:1 (1:1)

Bramki: Josue 22, Muci 48, Rosołek 64, Nawrocki 75, Kramer 88 - Gual 15

Legia Warszawa: Kacper Tobiasz - Paweł Wszołek, Maik Nawrocki (89. Lindsay Rose), Rafał Augustyniak, Yuri Ribeiro - Bartosz Slisz (89. Patryk Sokołowski), Jurgen Celhaka, Makana Baku, Josue (80. Blaz Kramer) - Ernest Muci (80. Igor Strzałek), Maciej Rosołek (71. Tomas Pekhart)

Jagiellonia Białystok: Zlatan Alomerovic - Tomas Prikryl (81. Paweł Olszewski), Mateusz Skrzypczak (71. Dusan Stojinovic), Israel Puerto, Miłosz Matysik, Bartłomiej Wdowik (71. Jakub Lewicki) - Taras Romanczuk, Aurelien Nguiamba (71. Camilo Mena), Michal Sacek - Jesus Imaz, Marc Gual (90. Tomasz Kupisz)

Żółta kartka: Puerto