Liga Narodów siatkarzy 2023: Składy wszystkich drużyn. Kto zagra?

Siatkówka

Przed nami kolejna edycja Ligi Narodów siatkarzy! Szesnaście reprezentacji powalczy o zwycięstwo w tych prestiżowych rozgrywkach. W jakich składach przystąpią do rywalizacji w VNL 2023? Którzy siatkarze zostali powołani? Kto zagra w reprezentacji Polski? Sprawdź składy wszystkich drużyn na Ligę Narodów siatkarzy 2023.

Argentyna – Brazylia – Bułgaria – Chiny – Francja – Holandia – Iran – Japonia – Kanada – Kuba – Niemcy – Polska – Serbia – Słowenia – USA – Włochy to drużyny, które zagrają w Lidze Narodów siatkarzy 2023.

 

Zobacz także: Liga Narodów 2023 – z kim zagrają polscy siatkarze? Daty, godziny meczów

 

Ubiegłoroczne rozgrywki Ligi Narodów wygrała reprezentacja Francji, która pokonała w finale rozegranym w Bolonii Stany Zjednoczone 3:2. Polska zajęła trzecie miejsce, a w meczu o brązowy medal wygrała z reprezentacją Włoch 3:0. Nagrodę dla najlepszego siatkarza (MVP) otrzymał Earvin N’Gapeth.

 

W porównaniu z poprzednią edycją VNL, w obsadzie rozgrywek zaszła jedna zmiana. Z elity wypadła Australia, a w jej miejsce awansowała reprezentacja Kuby, która wygrała turniej Challenger Cup.

 

Rozgrywki VNL 2023 rozpoczną się 6 czerwca, a faza interkontynentalna potrwa do 10 lipca. Turniej finałowy zostanie rozegrany w Gdańsku. Reprezentacja Polski oraz siedem czołowych drużyn pierwszej fazy VNL wystąpią w Ergo Arenie w dniach 19–23 lipca.

 

Składy wszystkich drużyn VNL 2023 w załączonej galerii:

 

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie