Wielki wyczyn Igi Świątek! Polka zdecydowanie lepsza od Sereny Williams

Iga Świątek zdecydowanie wyprzeda Serenę Williams w prestiżowym zestawieniu

Iga Świątek w trzeciej rundzie turnieju w Rzymie zmierzy się z Ukrainką Łesią Curenko. W poprzednim spotkaniu Polka pewnie rozprawiła się z Anastazją Pawluczenkową (6:0, 6:0) i poprawiła swój wynik wygranych setów bez utraty gema.

Biorąc pod lupę turnieje rangi WTA 1000, które organizowane są od 2009 roku, aktualna liderka rankingu dominuje w tej statystyce. Jak zauważył portal "Opta", Świątek rozegrała łącznie 142 sety w tym formacie i aż w siedemnaście z nich zakończyło się jej zdecydowanym zwycięstwem "do zera". Tego typu wygrane stanowią w jej przypadku 12%.

Przewaga polskiej tenisistki w zestawieniu jest ogromna. Jako druga w tej statystyce plasuje się Jelena Rybakina z wynikiem 6,3% (8/127), natomiast trzecią pozycję z podobnym wynikiem zajmuje Marion Bartoli (14/223).

Legendarna Serena Williams znalazła się na czwarty miejscu, a jej wynik (6%) jest dwukrotnie słabszy od tego, którym może pochwalić się Świątek. Choć Amerykanka rozegrała ponad dwa razy więcej setów od 21-latki, tylko 23 z nich wygrała bez utraty gema.

Już w niedzielę Świątek będzie mogła ponownie poprawić swój wynik. Polka mierzyła się z Curenko w maju zeszłego roku w ramach French Open i wówczas pokonała ją w dwóch setach. Jeden z nich raszynianka wygrała właśnie 6:0.