Piłkarska reprezentacja Białorusi będzie rozgrywała mecze domowe na Węgrzech

Piłka nożna
Piłkarska reprezentacja Białorusi będzie rozgrywała mecze domowe na Węgrzech
Fot. Cyfrasport
Piłkarska reprezentacja Białorusi będzie rozgrywała mecze domowe na Węgrzech

Reprezentacja Białorusi w piłce nożnej rozegra dwa mecze w ramach kwalifikacji do Euro 2024 w Budapeszcie – poinformował Węgierski Związek Piłki Nożnej (MLSZ).

Związek potwierdził w niedzielę sobotnie doniesienia dziennika „Nepszava”. Gazeta informowała, że najbliższe dwa mecze kwalifikacyjne przeciwko Izraelowi i Kosowu reprezentacja Białorusi rozegra na budapeszteńskim stadionie im. Ferenca Szuszy.

 

Według informacji MLSZ, które związek przesłał do dziennika, to białoruska federacja piłkarska zwróciła się do Węgrów z prośbą o wskazanie odpowiednich do rozegrania meczów obiektów.

 

ZOBACZ TAKŻE: Manchester City coraz bliżej mistrzostwa. Haaland śrubuje rekord

 

W związku z dobrymi stosunkami dyplomatycznymi pomiędzy Białorusią a Węgrami „Nepszava” pisze, że w całą sprawę mogło być zaangażowane węgierskie ministerstwo spraw zagranicznych i handlu.

 

W tym tygodniu portal Wolna Europa informował, że Węgry były jedynym krajem, który nie przyłączył się do wspólnego oświadczenia krajów unijnych potępiającego sytuację praw człowieka na Białorusi.

 

W lutym szef węgierskiej dyplomacji Peter Sziijarto pojechał na Białoruś, która została objęta unijnymi sankcjami i która wspiera Rosję w jej agresji na Ukrainę. Szijjarto twierdził wówczas, że trzeba utrzymywać kanały komunikacji, aby umożliwić rozmowy pokojowe między Kijowem i Moskwą.

 

Z kolei w połowie kwietnia Szijjarto przyjął w Budapeszcie ministra spraw zagranicznych Siarhieja Alejnika, z którym omawiał między innymi współpracę gospodarczą w dziedzinach nieobjętych unijnymi sankcjami. Dzień przed tym spotkaniem Szijjarto był w Moskwie.

 

Zgodnie z decyzją UEFA drużyna białoruska ma rozgrywać mecze domowe na neutralnym terenie. Po dwóch kolejkach kwalifikacji do Euro 2024 zajmuje ona ostatnie miejsce w swojej grupie z zerowym dorobkiem punktowym.

mtu, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie