Jest decyzja w sprawie meczu Igi Świątek! Polka będzie musiała poczekać

Jest oficjalna decyzja w sprawie meczu Igi Świątek

Iga Świątek miała grać w 1/8 finału turnieju WTA w Rzymie w poniedziałek 15 maja 2023 roku. Mimo to Polka będzie musiała jeszcze poczekać na swój mecz. Jej starcie zostało przełożone ze względu na padający w stolicy Włoch deszcz.

Polscy kibice z niecierpliwością czekali na kolejny mecz Świątek podczas tegorocznego turnieju w Rzymie. Liderka światowego rankingu zmierzy się z Donną Vekić, a stawką pojedynku jest awans do ćwierćfinału rywalizacji w stolicy Włoch. Mimo to fani będą musieli jeszcze poczekać na ten mecz.

Świątek miała wyjść na kort centralny w poniedziałkowy wieczór, po zakończeniu starcia Stefanos Tsitsipas - Lorenzo Sonego. Grek bez problemu wygrał pierwszego seta (6:3) i było blisko, by przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. Mimo to mecz został przerwany po zakończeniu pierwszego seta. Wszystko przez opady deszczu, które uniemożliwiły kontynuowanie rywalizacji.

Przez dłuższy czas nie było wiadomo, czy zawodnicy jeszcze wyjdą na kort w poniedziałek. Na profilu "Sky Sport" na Twitterze pojawiła się informacja dotycząca przełożenia rywalizacji na wtorek. Mecze mają rozpocząć się o godzinie 11:00.

Zatem mecz Świątek nie odbędzie się w poniedziałek. Pierwsza rakieta świata powinna zagrać swoje starcie o ćwierćfinał turnieju w Rzymie we wtorek 15 maja 2023 roku. Już wiadomo, że pochodząca z Raszyna zawodniczka nie wyjdzie na kort przed godziną 13:30.