Znamy potencjalną rywalkę Igi Świątek w ćwierćfinale w Rzymie! Polka nie lubi z nią grać

PAP
Iga Świątek w Rzymie broni tytułu sprzed roku

Jelena Rybakina pokonała Czeszkę Marketę Vondrousovą 6:3, 6:3 w czwartej rundzie turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Rzymie. W ćwierćfinale rywalką tenisistki z Kazachstanu będzie Iga Świątek lub Donna Vekic. Polka zmierzy się z Chorwatką w poniedziałek wieczorem.

Na początku pierwszego seta obie tenisistki przegrały gemy przy swoim serwisie. Później Rybakina stopniowo zwiększała przewagę i wygrała 6:3. W drugiej partii Vondrusova przegrała cztery gemy z rzędu, ale nie poddała się i doprowadziła do stanu 3:4. Wydawało się, że Rybakina straciła kontrolę nad meczem, ale wyszła z tarapatów i ponownie zwyciężyła 6:3. Spotkanie trwało godzinę i 12 minut.

Rybakina i Świątek w pierwszej rundzie miały wolny los. Reprezentantka Kazachstanu wygrała kolejno z Włoszką Jasmine Paolini, Rosjanką Anną Kalińską i Vondrusovą. Natomiast Polka pokonała Rosjankę Anastazję Pawluczenkową i Ukrainkę Łesię Curenko.

W tym roku Świątek dwukrotnie przegrała z Rybakiną. W czwartej rundzie Australian Open uległa 4:6, 4:6, a w półfinale turnieju w Indian Wells 2:6, 2:6.