Golden Knights awansowali do finału Konferencji Zachodniej NHL

Hokeiści Vegas Golden Knights awansowali do finału Konferencji Zachodniej NHL.

Hokeiści Vegas Golden Knights awansowali do finału Konferencji Zachodniej ligi NHL. W niedzielę pokonali na wyjeździe Edmonton Oilers 5:2 i rywalizację play off do czterech zwycięstw wygrali 4-2. Trzy bramki dla zwycięzców zdobył Jonathan Marchessault.

Po pierwszej tercji to Oilers prowadzili 2:1. Na trafienie Reilly'ego Smitha już w 24. sekundzie gospodarze odpowiedzieli golami Connora McDavida i Warrena Foegele.

Druga część gry to popis Marchessault, który zdobył w niej wszystkie swoje bramki. Na listę strzelców wpisał się w 25., 28. i 39. minucie.

W końcówce trzeciej tercji wynik ustalił Szwed William Karlsson trafiając do pustej bramki miejscowych.

Duży udział w wygranej Golden Knights miał też bramkarz Adin Hill, który zatrzymał 38 strzałów.

"Złoci Rycerze" rozgrywają dopiero szósty sezon w NHL. Aż w czterech udało im się dotrzeć do trzeciej rundy play off. W wielkim finale wystąpili raz, w debiutanckich rozgrywkach w 2018 roku, i ulegli w nim Washington Capitals.

"Pierwszy sezon był niesamowity. Mieliśmy świetny zespół, bardzo dobrze rozumieliśmy się na lodzie. Ten rok jest jeszcze bardziej wyjątkowy, bo również poza grą czujemy się ze sobą bardzo dobrze" - powiedział Marchessault.

Kolejnego rywala Golden Knights poznają w poniedziałek. Wówczas w siódmym, decydującym meczu hokeiści Dallas Stars podejmą Seattle Kraken. W finale Konferencji Wschodniej wystąpią natomiast ekipy Carolina Hurricanes i Florida Panthers.