Tak bronili Onana i Maignan! Najlepsze interwencje z meczu Inter - Milan (WIDEO)

Inter Mediolan pokonał AC Milan 1:0 w spotkaniu rewanżowym w półfinale Ligi Mistrzów. Tym samym "Nerazzurri" zapewnili sobie awans do wielkiego finału elitarnych rozgrywek. Goli na San Siro mogło być więcej, ale Andre Onana i Mike Maignan kilkukrotnie ratowali swoje zespoły przed stratą bramki.

W 11. minucie spotkania golkiper Interu zanotował kluczową interwencję dla losów spotkania. Przed kapitalną szansą na zdobycie bramki stanął Brahim Diaz. Gracz Milanu oddał strzał po ziemi, który Onana wybronił. Jak się potem okazało, Kameruńczyk zachował czyste konto w całym dwumeczu.

Z kolei Maignan popisał się dobrą interwencją w 39. minucie gry. Po centrze Hakana Calhanoglou piłkę głową trącił Lautaro Martinez. Francuski bramkarz "Rossoneri" instynktownie odbił futbolówkę. 27-latek w rewanżu skapitulował tylko raz. W 74. minucie strzałem przy bliższym słupku pokonał go Martinez.

Ostatecznie Inter wygrał w dwumeczu 3:0. W pierwszym starciu padł wynik 2:0 dla "Rossoneri". Piłkarze Simone Inzaghiego awansowali do finału Ligi Mistrzów, w którym zmierzą się ze zwycięzcą rywalizacji pomiędzy Manchesterem City a Realem Madryt.