Jan Błachowicz podekscytowany przed walką. "Rywal takiego kalibru motywuje mnie do pracy"

Sporty walki
Jan Błachowicz podekscytowany przed walką. "Rywal takiego kalibru motywuje mnie do pracy"
Fot. Polsat Sport
Jan Błachowicz

- Cieszę się. Rywal takiego kalibru motywuje mnie do pracy. Do takich rywali chce się wychodzić do oktagonu - powiedział Jan Błachowicz (29-9-1, 9 KO, 9 Sub) po ogłoszeniu jego pojedynku z Aleksem Pereirą na gali UFC 291 w Salt Lake City

Polak powróci do klatki 29 lipca. Przypomnijmy, że dla jego przeciwnika będzie to pierwsze starcie po zmianie kategorii wagowej. W przeszłości Błachowicz już trzykrotnie mierzył się z zawodnikami, którzy debiutowali w wadze do 205 funtów i za każdym razem wygrywał. 

 

- Cieszę się, że mogę go przywitać w kategorii półciężkiej. I mam nadzieje, że będzie tak jak z każdym, który przechodził z kategorii średniej - mówił.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zapadła decyzja! Polski zawodnik MMA zawieszony za doping

 

"Cieszyński Książę" krótko scharakteryzował najbliższego oponenta. Niewiele wskazuje na to, że Brazylijczyk będzie szukał w tej walce parteru i zapasów. 

 

- Kick-bokser, uderzacz, bardzo doświadczony - na tym będzie bazował. Nie wyobrażam sobie, że będzie próbował obaleń w walce ze mną. Raczej będzie szlifował obrony. Ale muszę pamiętać, że może zaskoczyć - tłumaczył. 

 

Ponadto Błachowicz wskazał elementy, które w jego odczuciu są najskuteczniejsze w grze Pereiry. 

 

- Będę oglądał walki Aleksa i będę wyciągał wnioski z jego walk. Na tym będę bazował. Trzeba uważać na jego lewą rękę i kopnięcia. Robić swoje, narzucić swój styl walki i wygrać - podkreślił. 

 

Co ciekawe, dla Polaka będzie to pierwszy pojedynek od 2019 roku, który odbędzie się na dystansie trzech rund, a nie pięciu. Ten fakt, że 40-latek wprowadził kilka zmian w swoich przygotowaniach. 

 

- Będziemy skracać rundy sparingowe. Nie ma 25 minut, tylko 15. Wszystko trzeba mądrze rozłożyć - zaznaczył. 

 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: 10 gongów: Artur Szpilka

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie