Polski przyjmujący opuszcza klub PlusLigi! Znamy jego nową destynację

Siatkówka
Polski przyjmujący opuszcza klub PlusLigi! Znamy jego nową destynację
fot. PAP
Mateusz Janikowski (w środku) odchodzi z Projektu Warszawa

Mateusz Janikowski nie będzie dłużej zawodnikiem Projektu Warszawa. Stołeczny klub poinformował o rozstaniu z siatkarzem w swoich mediach społecznościowych. Polsat Sport dowiedział się, gdzie 24-latek zagra w kampanii 2023/2024.

Polski przyjmujący w ekipie Projektu pełnił głównie rolę zawodnika wchodzącego na parkiet z kwadratu dla rezerwowych. Rzadko kiedy zaczynał mecze w wyjściowej szóstce. Do Warszawy trafił przed startem sezonu 2018/2019. Rozgrywki 2019/2020 i 2020/2021 spędził natomiast na wypożyczeniu w zespole Trefla Gdańsk. Dwa ostatnie sezony to ponowne występy w barwach warszawskiego zespołu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dla kogo triumf w Lidze Mistrzów? Wielkie indywidualności po obu stronach siatki

 

– Mateusz to ciekawy zawodnik, który pełnił w naszej drużynie wymagającą rolę, zastępując na boisku światowej klasy przyjmujących, niekiedy w bardzo trudnych momentach meczu czy sezonu. Dziękujemy za jego wkład w nasz zespół i życzymy powodzenia na kolejnym etapie siatkarskiej kariery – powiedział dla oficjalnej strony Projektu Piotr Gacek, dyrektor sportowy i wiceprezes zarządu stołecznego klubu.

 

 

Gdzie swoją karierę kontynuować będzie Janikowski? Według informacji uzyskanych przez Polsat Sport 24-letni siatkarz w nadchodzącym sezonie zostanie zawodnikiem Indykpolu AZS Olsztyn.

Frank Dzieniecki/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie