ATP w Rzymie: Jan Zieliński/Hugo Nys - Robin Haase/Botic van de Zandschulp. Transmisja TV i stream online

Mamy polski finał w Rzymie. Jan Zieliński, w parze z Monakijczykiem Hugo Nysem, zmierzy się o deblowy tytuł z holenderskim duetem Robin Haase/Botic van de Zandschulp. Kto okaże się lepszy? Transmisja meczu Jan Zieliński/Hugo Nys - Robin Haase/Botic van de Zandschulp w Polsacie Sport Extra i na Polsat Box Go. Początek o godzinie 13:00.

W piątek Zieliński i Nys wygrali z Hiszpanem Marcelem Granollersem i Argentyńczykiem Horacio Zeballosem 6:3, 7:5. Mecz trwał godzinę i 25 minut. W pierwszym secie Polak i Monakijczyk - finaliści tegorocznej edycji wielkoszlemowego Australian Open - szybko objęli prowadzenie 3:0 i tej przewagi nie oddali już do końca.

W następnej partii do stanu 5:5 nikt nie stracił swojego podania, ale w jedenastym gemie Polak i Monakijczyk przełamali rywali, a w następnym przypieczętowali swoje zwycięstwo.

W finale ich rywalami będą Holendrzy - Robin Haase i Botic van de Zandschulp. Mają oni za sobą cztery zwycięstwa podczas rzymskiego turnieju, ale co ciekawe na kort wychodzili tylko trzykrotnie. W 1/8 finału wygrali bowiem przez walkower z niemiecką parą Kevin Krawietz/Tim Puetz.

Transmisja meczu Jan Zieliński/Hugo Nys - Robin Haase/Botic van de Zandschulp w Polsacie Sport Extra i na Polsat Box Go. Początek o godzinie 13:00.